типи цукрового діабету

Цей факт маловідомий, але довгий час різнітипи цукрового діабету відносили до різних хвороб. Загальним у них було одне - підвищення рівня цукру в крові. На сьогоднішній день з'явилися нові подробиці, що пояснюють появу цієї недуги.

Цукровий діабет першого типу

Діабет 1 типу, або інсулінозалежний, зустрічаєтьсядосить рідко і складає 5-6% від загального числа людей, які страждають на діабет. Хворобу можна назвати спадкової, деякі вчені пояснюють її мутацією певного гена, що відповідає за вироблення підшлунковою залозою інсуліну. Є припущення і про те, що у діабету вірусне походження, але точної причини назвати не зможе жоден лікар. Безпосередньо до розвитку хвороби призводить втрата підшлунковою залозою можливості виробляти гормон інсулін, який відповідає за регуляцію обмінних процесів в організмі. В першу чергу це відбивається на рівні глюкози в крові, але хвороба позначається на всіх системах. Порушується водно-сольовий баланс, загальний гормональний фон, засвоювання їжі і корисних речовин.

Зазвичай діабет 1 типу проявляється в дитячому та юнацькому віці, тому друга назва хвороби - «юнацький діабет». Хворому життєво необхідні ін'єкції інсуліну.

Діабет другого типу

Цукровий діабет 2-го типу викликаний тим, щоінсулін, справно виробляється підшлунковою залозою, перестає засвоюватися організмом, тобто починає гірше регулювати рівень цукру в крові і інші показники її складу. Захворювання також має спадкову природу, але може бути викликано і другорядними факторами. У групі ризику знаходяться такі категорії населення:

  • представники монголоїдної раси і змішаних шлюбів;
  • представники негроїдної раси і змішаних шлюбів;
  • кровні родичі хворих на діабет;
  • чоловіки;
  • люди старше 45 років;
  • люди, які страждають на ожиріння;
  • прихильники фаст-фуду і володарі шкідливих звичок.

Оскільки інсулін виробляється організмом,

цукровий діабет першого типу

немає необхідності вводити його штучним шляхом. Лікування цього типу цукрового діабету передбачає прийом медикаментів, що відповідають за засвоєння інсуліну організмом і регуляцію рівня глюкози.</ P> Гестаційний цукровий діабет

Скільки типів цукрового діабету ви знаєте? Насправді у захворювання більше 20 різних форм проявів і кожну з них можна позначити, як окрему хворобу. Але найбільш часті форми - діабет 1 і 2 типів, а також гестаційний діабет, який іноді називають цукровий діабет 3 типу. Йдеться про підвищення рівня цукру в крові у вагітних жінок. Після пологів ситуація нормалізується.