Еутіероз щитовидної залози

З кількох основних захворювань, що вражаютьщитовидну залозу, еутіероз вважається найшкідливішим. Характеризується воно нормальним рівнем тиреотропного і тиреоїдного гормонів. Тобто, по суті, еутіероз щитовидної залози і хворобою-то назвати не можна. І тим не менше це стан вважається небезпечним. Вся справа в тому, що ендокринна система в цілому і щитовидка зокрема будь-які зміни, що відбуваються в організмі, переносить досить важко. Через це навіть саме несерйозне захворювання, може посприяти розвитку тиреоїдиту - проблеми, яка загрожує більш ніж серйозними наслідками.


Причини, за якими виникає захворювання еутіероз

Узагальнюючи все сказане вище, можна зробити висновок, що еутіероз - граничне стан, при якому людина може чудово себе почувати. Але як правило, триває такий стан недовго.

Діагноз еутіероз (як, загалом-то, і інші захворювання ендокринної системи) може бути поставлений з безлічі причин. Ось як виглядають основні з них:

 1. Найпоширеніша проблема - нестача йоду. На цьому тлі дуже часто спостерігається розростання тканин щитовидки, можуть бути причиною виникнення досить неприємних захворювань.
 2. Важливу роль відіграє генетичнасхильність. Тому якщо хтось із ваших родичів страждає від проблем з ендокринною системою, за своєю щитовидною залозою стежити потрібно з особливою уважністю.
 3. Розвиватися еутіероз щитовидної залози може і при запальних процесах в органі.
 4. Не можна забувати про те, що на щитовидці негативно позначаються ультрафіолетові промені.
 5. Останнім часом еутіероз діагностується частіше через те, що люди знаходяться в постійному стресі.
 6. Частіше за інших розвивається еутіероз у тих людей, які живуть в несприятливих екологічних умовах.
 7. З особливою ретельністю слід лікувати різні інфекційні захворювання носоглотки. Іноді еутіероз і вузловий зоб можуть розвиватися на їх фоні.
 8. Не рекомендується також зловживати різними антибіотиками і гормональними препаратами. Їх надмірне вживання цілком може привести до порушень в роботі ендокринної системи.

симптоми еутиреозу

Одна з основних особливостей всіх захворюваньендокринної системи - тривалий час вони можуть протікати абсолютно безсимптомно. Але найчастіше хоча б найменші ознаки проблеми, але з'являються. До них прийнято відносити:

 • підвищену нервозність і збудливість;
 • відчуття клубка в горлі;
 • незначне збільшення щитовидки;
 • утруднене ковтання їжі;
 • запаморочення;
 • поява хрипотою;
 • зміна тембру голосу;
 • напади задухи;
 • біль і відчуття тяжкості в голові;
 • першіння в горлі.

лікування еутиреозу

Оскільки еутіероз - не хвороба, якогосьособливого лікування вона не потребує. Але це і не означає, що проблемою можна повністю знехтувати. Після того як буде поставлений цей діагноз, походи до ендокринолога повинні стати регулярними. Кожні півроку пацієнтові потрібно буде здавати аналізи, перевіряючі рівень тиреотропіну і тиреоїдних

захворювання еутіероз

гормонів в крові. УЗД щитовидки ж робити доведеться раз на рік.</ P>

Лікувати еутіероз щитовидної залози народними засобами не рекомендується, але для підтримки ендокринної системи застосовувати їх цілком можна:

 1. Сприятливо на щитовидку впливає настоянказ перегородок волоського горіха. Стакан їх потрібно залити горілкою і настояти протягом тижня. Пити готові ліки рекомендується після проціджування по чайній ложці тричі на день.
 2. Смачне і корисне ліки виходить з чорноплідної горобини.
 3. Допомагає при проблемах зі щитовидкою і цикорій.