мікроаденома гіпофіза лікування

гіпофіз - найважливіша центральна залоза внутрішньоїсекреції. Вона відповідає за вироблення гормонів, контролюючих функції ендокринних залоз. Вона ж відповідальна за ріст і виробництво молока в період лактації. Як і будь-якому органу, гіпофізу іноді потрібне лікування - мікроаденоми, наприклад. Ця проблема досить часто зустрічається у представниць прекрасної статі. Але її нескладно вирішити і знешкодити за допомогою грамотної терапії.

Сучасні методи лікування мікроаденоми гіпофіза

Аденома гіпофіза - доброякісненовоутворення. Воно з'являється, коли клітини залози починають рости занадто активно. Мікроаденомой прийнято називати пухлини, розміром не більше сантиметра. Найбільш велике освіту - макроаденома. Фахівці розрізняють гормонально активні і неактивні припухлості.

Лікування неактивній мікроаденоми гіпофіза початинепросто - симптомів у неї, як правило, немає ніяких. А виявити проблему вдається випадково. З активними ж пухлинами справа йде простіше. Вони проявляються:

 • порушеннями менструального циклу;
 • появою виділень з молочних залоз;
 • збільшенням маси тіла;
 • головними болями;
 • порушенням зору.

Терапія вибирається залежно від типу новоутворення:

 1. Пролактіоновие мікроаденоми гіпофіза лікуються такими медикаментами, як Каберголін або Бромкрептін. Приймати їх потрібно протягом тривалого терміну і під постійним контролем лікаря.
 2. Для боротьби з соматотропними аденомами найдоцільніше застосовувати аналоги соматостатину - Октреотід або Ланреотід.
 3. Кортикотропного новоутворення зникають під впливом Хлодатіна. Останній значно ефективніше працює разом з дифеніном, резерпін, парлодел, Перитолом.

Якщо медикаменти і підтримують організм народні засоби Мікроаденому гіпофіза не лікують, пацієнта відправляють в хірургію. Тут новоутворення видаляється шляхом оперативного втручання.

Іноді фахівці звертаються за допомогою до променевої терапії. Але її методи не завжди бувають ефективними, зате по організму вони вдаряють сильно.

мікроаденома гіпофіза сучасні лікування

Народна медицина для лікування неактивній мікроаденоми гіпофіза

 1. Смачна і корисна суміш з насіння гарбуза, кунжуту, меду, товченого імбиру і трав'яного збору. Її потрібно з'їдати по ложці чотири рази на добу.
 2. Дуже ефективна настоянка блощичника.
 3. Якщо є можливість, слід спробувати лікування настоянкою болиголова на оливковій олії. Вона закопується в ніс по парі крапель двічі на добу.