мікроаденома гіпофіза симптоми у жінок

Симптоми мікроаденом гіпофіза у жінокз'являються, коли в центральній залозі утворюються доброякісні пухлини. Вони не завжди просто діагностуються. Але якщо уважно спостерігати за своїм організмом, обов'язково можна побачити хоча б один із проявів недуги.

Симптоми мікроаденоми гіпофіза

Пухлини можуть з'являтися через інфекції,орудують в нервовій системі, механічних пошкоджень черепа або головного мозку, спадкової схильності і багатьох інших факторів. Останнім часом фахівці все частіше висловлюють думку про те, нібито симптоми мікроаденоми у жінок виникають на тлі прийому оральних протизаплідних засобів.

Те, як хвороба проявляє себе, залежить від її форми:

  1. Пролактину розпізнати можна по порушенню менструального циклу, аменореї, себореї, акне, галакторее, гіпертрихозу.
  2. Характерною ознакою соматотропной мікроаденомигіпофіза є акромегалія. Крім того, деякі пацієнти починають різко набирати вагу і виявляють у себе вузловий або дифузний зоб. Багато хто помічає, що у них раптово знизилася працездатність.
  3. Серед МР-ознак кортикотропного мікроаденоми гіпофіза - хвороба Іценко-Кушинга, гиперкортицизм, посилена пігментація шкіри.
  4. При тіреотропіноме у пацієнток розвивається гіпертиреоз.
  5. Головною ознакою гонадотропінома вважається гипогонадизм - зниження функції яєчників або припинення їх роботи.

Прогноз лікування симптомів мікроаденом гіпофіза у жінок

Аденома гіпофіза - спочатку доброякісна пухлина. Але воно має властивість рости. Якщо вчасно не зупинити розвиток пухлини, вона може трансформуватися в злоякісну.

Згідно ж зі статистикою, більше 85% пацієнтів з мікроаденомамі благополучно повертаються до нормального життя, а їх організм повністю відновлюється.