пронос водою причини

Пронос водою - симптом розлади роботишлунково-кишковий тракт. При ньому відбуваються рясні виділення і організм втрачає багато рідини і корисних солей. Це може стати підставою для серйозних нездужань. Важливо своєчасно вжити заходів щодо попередження розвитку ускладнень. А для цього необхідно дізнатися, чому йде пронос водою.

Діарея при кишкових інфекціях

Причини проносу водою можуть бути різними, аленайчастіше такий розлад виникає при гострих кишкових інфекціях. Шкідливі мікроорганізми можуть порушувати різні травні процеси, проникаючи в слизову кишечника або просто виробляючи різні речовини, що паралізують роботу шлунково-кишкового тракту. У цих випадках пронос може продовжуватися тривалий час і супроводжуватися:

  • сильними болями;
  • запамороченням;
  • здуттям живота.
Пронос при дисбактеріозі

Ви впевнені, що рідкий стілець не пов'язаний знеправильним харчуванням? Тоді чому ж виник пронос водою? Швидше за все, у вас порушений склад мікрофлори кишечника. Такий стан, коли число «корисних» бактерій зменшується, а шкідливих бактерій збільшується, називають дисбактеріоз. При ньому спостерігається діарея хронічного характеру, але вона швидко припиняється після прийому пробіотиків і пребіотиків, наприклад, Хілак Форте або біфідумбактерину.

Пронос при хронічних захворюваннях

Поширені причини проносу, який виникає у дорослої людини і виглядає як вода, це хронічні захворювання травного тракту. Це може бути:

  • ентерит;
  • коліт;
  • хвороба Крона.

При даних захворюваннях діарея з'являється черезтого, що порушуються процеси всмоктування різних поживних речовин з порожнини кишечника. Але такий симптом може проявлятися і при хворобах, які безпосередньо не пов'язані з функціями шлунково-кишкового тракту. Наприклад, пронос водою часто виникає при гепатиті і сильному емоційному стресі.