17 він прогестерон норма

Під час планування вагітності жінка всебільше інформації дізнається про свій організм, про особливості його будови та функціонування, про гормонах, які впливають на можливість зачати дитину і розвиток плода. Прогестерон є одним з головних гормонів, який прямо впливає на процес виношування плоду, за це його називають «гормоном вагітності». Дуже важливу роль він відіграє під час 1 триместра, коли формується організм майбутньої дитини.

Яка норма 17 - ОН прогестерону?

17-ОН прогестерон (17-гідроксіпрогестерон) -стероїд, який продукує в надниркових залозах, статевих залозах і плаценті, продукт метаболічних перетворень прогестерону і 17-гідроксіпрегненолона - один з прогестинів плаценти. Для здачі аналізу використовується біоматеріал - кров. Результат можна отримати вже через добу після здачі. Найпоказовішим є 5-6 день нормального менструального циклу.

Норма гормону 17-ОН прогестерон залежить від термінувагітності. Якщо вагітність протікає нормально, то здавати цей аналіз не потрібно. Якщо ж є підозри на підвищений рівень гормонів, необхідно здати аналіз і проконсультуватися з лікарем. Для вагітної жінки нормою вважається показник 17-ОН прогестерону:

  • в 1 триместрі 1,3 - 3,0 нг / мл;
  • у 2 триместрі - 2,0 - 5,0 нг / мл;
  • в 3 триместрі - 5,0 - 8,3 нг / мл.

Якщо 17-ОН прогестерон вище норми, необхіднаконсультація ендокринолога. Найчастіше рекомендують препарати Метипред, дексаметозон, Фемостон, Дюфастон згідно з інструкцією, потім перездають аналізи. Приймати медикаменти необхідно тільки за призначенням лікаря, так як результати аналізів і особливості організму індивідуальні і вимагають лікарського аналізу і постійного контролю під час прийому препаратів. Практика показує, що правильно підібране лікування і дотримання всіх приписів лікаря призводять до зниження до рівня норми показника 17-ОН прогестерону і успішному носіння вагітності до народження малюка.