секс після видалення матки

Багато жінок, які вже пройшли черезгістеректомію або яким вона належить, замислюються над тим, якою буде їхня сексуальне життя після видалення матки, чи зможуть вони самі і їх партнер відчувати ті ж відчуття.

Коли можливий секс після видалення матки?

Після операції лікарі рекомендують, по крайней мере, протягом шести тижнів утримуватися від статевого життя, оскільки повинні добре затягнутися шви після оперативного втручання.

Відчуття при заняттях сексом після видалення матки

Статеве життя у жінок з видаленою маткою нічимне відрізняється від такої у здорових представниць жіночої статі. Звичайно, в перші місяці після гістеректомії жінка може відчувати деякі хворобливі відчуття під час статевого акту, але з часом вони сходять нанівець.

Оскільки жіночі ерогенні зони розташовані на стінках піхви і зовнішніх статевих органах, то секс після операції з видалення матки продовжує доставляти той же задоволення.

Якщо у жінки видалені разом з маткою частинапіхви, то під час сексу у неї можуть виникати больові відчуття. Якщо у жінки видалено матку разом з придатками, то вона може перестати відчувати оргазм.

Основну ж проблему в даній ситуації можебільше представляти психологічний аспект. Жінці, яка пройшла через гістеректомію, буває важко розслабитися, а, значить, і отримати задоволення від сексу. У зв'язку з цим у неї може знизитися сексуальний потяг. Проблеми з лібідо можуть виникати і в зв'язку з порушеннями гормонального фону, якщо жінка не приймає рекомендовані їй лікарем гормональні препарати.

Але більшість же жінок (близько 75%) зберігаютьсилу статевого потягу на колишньому рівні, а деякі навіть відчувають її посилення, що найчастіше обумовлено усуненням неприємних гінекологічних симптомів і дискомфорту після оперативного втручання.