видалення матки

Часом видалення матки - це єдиний, хоч ірадикальний спосіб зберегти життя пацієнтки. Рак матки, міома, ендометріоз, випадання органу, аномальні постійні кровотечі та інші захворювання можуть стати приводом для проведення гістеректомії. Звичайно, таке рішення дається не просто. Однак, як показує практика, якщо операція з видалення матки пройшла без ускладнень, то після реабілітації пацієнтка цілком може повернутися до звичного для неї ритму життя.</ P>

Але, тим не менше, гістеректомія - крок відповідальний, тому про особливості проведення операції та можливі наслідки потрібно знати заздалегідь.

Природне в'янення організму - процесгормонозалежний і безпосередньо пов'язаний з функцією яєчників. Саме цей парний орган жіночої репродуктивної системи виробляє необхідні для підтримки молодості і краси гормони. Відповідно, видалення матки ніяк не впливає на гормональний фон і властиві періоду климактерия проблеми з'являться в призначений час. Як правило, вік настання клімаксу закладений генетично, тоді жінка і може зіткнутися з такими явищами, як зниження лібідо, мігрені, дратівливість, старіння шкіри, ламкість волосся, припливи, безсоння і інші малоприємні симптоми нестачі статевих гормонів.

Ймовірні наслідки після видалення матки

Однак, крім необґрунтованих побоювань, гістеректомія все ж може мати ряд ускладнень. можуть бути:

  • нагноєння швів;
  • кровотеча (незначні кров'яні виділення після видалення матки вважаються нормою);
  • порушення сечовипускання і дефекації;
  • тромбоз вен і утворення спайок;
  • підвищення температури;
  • хворобливе загоєння швів.

Але, навіть якщо реабілітаційний період пройшов нормально, є ймовірність, що в подальшому жінка може зіткнутися з:

  • нетриманням сечі;
  • випаданням піхви;
  • освітою свищів.

Відновлення після видалення матки

Яким би способом не проводили гістеректомію, всіодно це протиприродне втручання в організм, і як наслідок - великий стрес для останнього. Тому кожній жінці після видалення матки дається перелік рекомендацій, і призначаються спеціальні ліки. В основному це терапія протизапальними препаратами та антибіотиками. Також лікарі радять жінкам після видалення матки утримуватися від сексуальних контактів протягом двох місяців.

ускладнення після видалення матки

</ P>

Окремо стоїть питання про психологічнуреабілітації. Навіть якщо операція була вкрай необхідною, багато жінок ще довгий час знаходяться в пригніченому стані, відчувають почуття неповноцінності і розгубленості. У цей момент рідні і близькі повинні надати психологічну підтримку, проявити увагу і турботу. У міру відновлення і повернення до статевого життя, важливо обговорювати з партнером виникають питання інтимного характеру. Жінкам дітородного віку, особливо тим, у кого немає дітей, можливо, може знадобитися психологічна допомога кваліфікованого фахівця.