будова яєчника

Жіночий яєчник відноситься до паренхіматозниморганам. Строму (структурний речовина) його становить білкову оболонку, яка є нічим іншим, як щільною сполучною тканиною, яка бере участь в утворенні як коркового, так і мозкової речовини даного органу.</ P> Анатомічні особливості і функції яєчників

Як уже згадувалося вище, в будові яєчника виділяють кіркову і мозкову речовину. Безпосередньо в першому містяться первинні, вторинні, третинні фолікули, а також білі і жовті тіла.

Однак при розвитку патології, відбуваютьсязміни. Так, при наявності захворювання, будова органів змінюється, і тоді говорять про полікістозних (мультіфоллікуллярних) яєчниках. У такій ситуації відбувається збільшення в розмірі відразу обох яєчників.

У будові мозкового шару яєчника жінки,який утворений сполучною тканиною, вироблять кровоносні судини, нервовий апарат, а також рідко зустрічаються епітеліальні тяжі. Саме вони найчастіше і є причиною розвитку такої патології, як кіста яєчника.

Яєчники мають складну будову, і виконують такі функції:

  • генеративная - полягає в утворенні статевих клітин в жіночому організмі;
  • ендокринна - яєчники виробляють не тільки жіночі, але йчоловічі гормони в жіночому організмі, а також синтезують ряд інших біоречовин, які беруть безпосередню участь в регуляції нормального їх функціонування.

полікістозних будова яєчників

Як влаштований фолікул?

У будові фолікула яєчника виділяють зовнішній івнутрішній шар. Кожен фолікул має всередині порожнину, в якій знаходиться фолікулярна рідина. Саме в неї занурені яйцеклітини. Також в складі рідини містяться гормони, які безпосередньо впливають на процес розвитку, як молочних залоз, так і матки, труб, піхви і репродуктивної системи в цілому. При настанні дозрівання фолікула, що відбувається 1 раз на місяць, його оболонка лопається і в черевну порожнину виходить зріла яйцеклітина. Даний процес носить назву овуляція.