виділення з піхви

Як відомо, практично завжди жінки відзначаютьпоява необільних виділень з піхви. Однак далеко не всі представниці прекрасної статі знають, який їх характер повинен бути в нормі. Давайте докладніше розглянемо дане явище і спробуємо розібратися з тим, які виділення з піхви вважаються нормою, а в яких випадках варто звертатися до лікаря.</ P> Які виділення не є ознакою порушення?

Як відомо, виділення з органів репродуктивноїсистеми можуть відзначатися навіть у тих жінок, які не мають проблем зі здоров'ям. У таких випадках виділення повинні характеризуватися наступним чином:

  • прозорі, рідкі по консистенції, іноді нагадують желе;
  • запах повністю відсутня або ж має злегка кислуватий відтінок;
  • обсяг таких виділень невеликий (30-50 мл);
  • в результаті їх появи будь-які шкірні реакції в області паху відсутні.

Також варто сказати, що в нормі вагінальнівиділення ніколи не тягнуть за собою підйом температури тіла, поява дискомфорту, свербіння і почервоніння шкірних покривів в області вульви. Якщо ж жінка відзначає появу у себе такої симптоматики, необхідно звернутися за консультацією до лікаря.

Як змінюється характер виділень в залежності від фази циклу?

Розібравшись з тим, які виділення з піхви бувають в нормі, необхідно сказати, що їх характер може злегка змінюватися і безпосередньо залежить від фази менструального циклу.

Так, наприклад, збільшення фізіологічнихвиділень із статевих органів відбувається в той час, коли в організмі спостерігається процес овуляції. У цей час вони тягучі і з вигляду нагадують яєчний білок.

Практично на початку циклу, як тільки місячні пройшли, вагінальні виділення мають білуватий відтінок і з часом стають прозорими.

Крім того, обсяг вагінальних виділень також може збільшуватися в силу надмірного збудження жіночого організму, або ж на тлі стресового стану.

Варто відзначити, що на обсяг виділень прямий вплив також надають різного роду гормональні препарати, які можуть бути призначені жінці в силу різних порушень.

Збільшення обсягу нерідко відзначається і у жінок,які готуються стати матір'ю. Обумовлено це підвищеною секрецією в організмі статевих гормонів. При цьому можуть відзначатися і слизові виділення з піхви. Сама ж слиз продукується шийкою матки. Згодом на стає густішою і утворює пробку, яка перешкоджає проникненню у внутрішні органи патогенних мікробів, захищаючи таким чином майбутнього малюка.

Які ще бувають виділення з піхви?

Однак далеко не завжди виділення з репродуктивних органів є нормою. У більшості випадків вони свідчать про розвиток захворювання.

У гінекології прийнято розрізняти такі типи і види вагінальних виділень:

  • за кольором - від прозорих до коричневих і бурих;
  • по консистенції - рідкі, слизові, сирні, пінисті, желеподібні;
  • з запахом або без.

Всі дані характеристики обов'язково враховуються лікарем на стадії діагностики. адже для

слизові виділення з піхви

більшості гінекологічних захворюваньхарактерні свої специфічні симптоми, що часом дозволяє з високою часткою ймовірності встановити хвороба. Однак це зовсім не означає, що тільки лише за симптоматикою виставляється діагноз. В обов'язковому порядку проводяться дослідження.</ P>

Таким чином, необхідно сказати, що кожнажінка повинна собі чітко уявляти, які виділення з піхви є нормальними. Тільки в такому випадку вона зможе, помітивши щось недобре, звернутися до гінеколога. Раннє звернення, в свою чергу, сприяє кращому протіканню терапевтичного процесу і профілактиці переходу різних запальних процесів в хронічну форму захворювання.