болить піхву

Більшість жінок, коли у них болить піхву,не поспішають звертатися за медконсультації, сподіваючись на те, що хворобливі відчуття зникнуть через нетривалий час самостійно. Однак таке ставлення до свого здоров'я загрожує розвитком серйозних гінекологічних захворювань. Адже в більшості випадків дане явище є лише ознака порушення. Давайте докладніше розглянемо цю ситуацію і спробуємо розібратися, чому у жінок болить вхід у піхву.</ P>

В яких випадках біль у піхві - ознака захворювання?

Для початку необхідно зазначити, що хворобливі відчуття в даному репродуктивному органі прийнято поділяти за тривалістю на:

  • постійні;
  • періодичні;
  • одноразові;
  • рецидивні болі.

При цьому сама інтенсивність болю може змінюватися від легкого дискомфорту в області піхви, до сильних гострих, болісних відчуттів.

Як правило, колючий біль відзначається призахворюваннях запального характеру (вульвіт, ендометрит). Тягнуть болі в області піхви в основному свідчать про таке порушення, як опущення стінок піхви або зміна положення матки (неповне випадіння тіла матки), а також може спостерігаються при аномаліях розвитку репродуктивних органів, рубцевих спаечних процесах. При всіх цих порушеннях у жінки болить безпосередньо всередині піхви.

В яких ситуаціях хворобливі відчуття в області піхви не пов'язані з захворюванням?

Так, нерідко від жінок при вагітності можнапочути, що у них болить піхву. У таких ситуаціях, як правило, подібні неприємні відчуття викликані перерастяжением зв'язкового апарату малого таза, що обумовлено збільшенням плода в розмірах.

Якщо ж говорити безпосередньо про те, чомуболить піхву під час місячних, то необхідно відзначити, що в даний період біль обумовлена ​​залученням м'язового шару цього органу в скоротливі руху, які спостерігаються в матковій миометрии. Саме таким способом матка очищає свою порожнину від менструальної крові і частинок ендометрію.

Також необхідно відзначити, що хворобливі відчуття можуть бути безпосередньо пов'язані з статевим актом. Нерідко жінки цікавляться у гінеколога про те, чому у них під час або після сексу болить піхву.

болить вхід у піхву

У першому випадку хворобливість може бутиобумовлена ​​неакуратними діями з боку партнера. Якщо ж дискомфортні відчуття з'являються безпосередньо після занять любов'ю, то можливо у жінки маленьке піхву або ж є запальні процеси в репродуктивній системі. Крім того, гострий біль практично відразу після статевого акту, яка супроводжується тиском на область прямої кишки і порушенням загального самопочуття, може бути ознакою розриву тканини яєчника.</ P>

Якщо ж у жінки болить піхву при порушенні та на самому початку статевого контакту, то це може говорити про недостатній секреції слизовою оболонкою, мастила.