свербить піхву

З такою ситуацією, коли з незрозумілих причинсвербить піхву, стикалася практично кожна жінка. При цьому далеко не завжди вдається точно і швидко зрозуміти, чому раптом з'явилася дана симптоматика. Давайте спробуємо розібратися і назвати основні причини цього явища.</ P> Через що може відзначатися свербіж у піхві?

Відразу варто відзначити, що причини, через якіу жінки свербить піхву, можуть бути найрізноманітнішими. У більшості подібних ситуацій дане явище є симптом гінекологічного порушення. Назвемо найбільш часто зустрічаються з них:

  1. Запальний процес, що викликає свербіння. Такими можуть бути кандидоз, гарднерельоз. При цьому необхідно сказати, що більшість їх даних порушень супроводжується і виділеннями з піхви, які нерідко можуть мати неприємний запах.
  2. Другий за поширеністю причиною, що пояснює той факт, що у жінки сильно свербить піхву, є статеві інфекції. Серед таких необхідно назвати хламідіоз, тріомоніаз, генітальний герпес.
  3. Пухлиноподібні утворення в репродуктивній системі також можуть супроводжуватися сверблячкою в області піхви. При даних порушеннях можлива поява болю в нижній частині живота і виділення.
  4. Коли у жінки свербить вхід у піхву, в першу чергу необхідно виключити таке явище, як алергічна реакція. Розвиватися вона може після використання, наприклад, нових, раніше не застосовувалися засобів гігієни.
  5. дисбактеріоз піхви також супроводжується свербінням. Викликано таке порушення може бути як зміною гормонального фону, так і тривалим використанням антибактеріальних препаратів.
  6. Недотримання правил інтимної гігієни також може призводити до того, що у жінки свербить навколо піхви.
  7. Як би це дивно не звучало, нерідко у дівчини свербіж у піхві спостерігається в результаті сильних переживань. Прикладом такого може бути психогенний свербіж, який посилюється при знятті нижньої білизни.
  8. Вплив зовнішніх факторів теж може сприяти появі свербіння в області зовнішніх статевих органів і піхви. Так, деякі жінки відзначають його поява після переохолодження.
Як себе вести при подібних явищах?

Далеко не завжди жінка знає, що необхідно робити, якщо свербить піхву. В першу чергу необхідно звернутися до лікаря для визначення точної причини даного явища.

До того як відвідати гінеколога, дівчина можеполегшити свої страждання проведенням частих підмивання з використанням такого рослинного антисептика, як ромашка. По можливості необхідно проводити зміну нижньої білизни якомога частіше, через 3-4 години.

Коли свербить всередині піхви, дівчині можна порадити використовувати спеціальні ватно-марлеві тампони, які змочують в розчині фурациліну, наприклад.

свербить піхву

Даний лікарський засіб сприяє очищенню вагінальної порожнини від патогенних бактерій.</ P>

Таким чином, як видно з даної статті, причиндля появи свербіння в піхві досить багато. Саме тому самостійно дівчині визначити, що могло викликати його появу, вдається дуже рідко. Тільки після проходження огляду і здачі аналізів на мікрофлору піхви, можна встановити природу порушення. Тому не варто самостійно намагатися впорається з даною проблемою. Адже досить часто це всього лише ознака гінекологічного захворювання, що вимагає призначення лікування. У таких випадках жінці залишається лише слідувати призначенням і рекомендацій гінеколога, щоб назавжди позбавиться від свербіння в піхві.