білі виділення після місячних

Білі виділення після місячних можуть бутирозцінені лікарями, як варіант норми, так і ознака гінекологічного захворювання. При такому явищі в першу чергу гінеколог питає у пацієнтки про обсяг та частоту їх появи. Обговоримо ситуацію більш детально і спробуємо визначити: чому після місячних йдуть білі виділення і коли це нормально.</ P> Що є нормою?

Варто відзначити, що в нормі, згіднофізіологічним особливостям жіночої статевої системи, допускається поява 1-2 мл на добу виділень. Найчастіше вони мають білий колір, рідко з жовтуватим відтінком. Якоїсь запах у таких виділень повністю відсутня або має злегка кислуватий відтінок.

Білі, густі, кремобразние виділення післямісячних можуть відзначатися вже через 10-12 днів. Дане явище також відноситься до норми, тому що приблизно в ці терміни в жіночому організмі відбувається овуляція. У деяких випадках за своїм зовнішнім виглядом виділення зі статевих шляхів нагадують сирий курячий білок.

В яких випадках білі виділення після місячних - ознака порушення?

Як правило, досить рясні білі виділенняпісля місячних говорять про наявність захворювання в репродуктивній системі. При цьому нерідко вони супроводжуються неприємним запахом, палінням, свербінням. В окремих випадках може відзначатися поява зеленуватого відтінку.

У більшості випадків такі виділення викликанізапальним процесом в самому піхву (кольпіт, вагініт). Найчастіше причина подібного явища може ховатися і в наявності збудників інфекційних хвороб таких як: трихомоноз, мікоплазмоз, хламідіоз, мікоплазмоз.

Також варто відзначити, що білі виділення можуть бути обумовлені і іншими факторами. Серед таких:

  • цукровий діабет;
  • опущення стінок матки;
  • пухлина статевих органів;
  • порушення правил особистої гігієни.

Таким чином, для того, щоб точно визначити причину, жінці не варто затягувати з візитом до гінеколога і займатися самодіагностикою.