мазок з піхви

Практично кожен похід до гінеколога супроводжується взяттям мазка з піхви для подальшого його дослідження.

Показники мазка з піхви

Отже, розберемо розшифровку мазка з піхви, і які ж зміни може виявити даний метод. У нормі мазок з піхви представлений наступними параметрами:

 1. Лейкоцити. Підвищення лейкоцитів в мазку з піхви більше 10 клітин в полі зору вказує на наявність бактеріальної інфекції. Їх основна функція - це захист від чужорідних мікроорганізмів. Тому дані клітини з'являються в осередку інфекції.
 2. Епітеліальні клітини. Залежно від періоду менструального циклу кількість може змінюватися. У нормі в поле зору має визначатися до 10 клітин епітелію. Повна відсутність епітелію може бути ознакою атрофічних змін піхви.
 3. Присутність слизу не є ознакою захворювання. Так як вона повинна бути в нормі в помірних кількостях.
 4. «Ключові» клітини - це комплекс епітеліальної клітини з налиплими на неї гарднереллами. Підвищення спостерігається при бактеріальному вагінозі.
 5. Дослідження мазка з піхви на флору дозволяє виявити деякі мікроорганізми. Наприклад, гонококи, трихомонади, дріжджові грибки.
Визначення ступеня чистоти піхви

Відомо, що мазок з піхви показуєсклад мікрофлори. У піхві переважають молочно-кислі палички, в меншій кількості містяться умовно-патогенні стрептококи, стафілококи, ентерококи. При порушенні цього співвідношення розвивається дисбіоз піхви.

Саме по кількісних змін бактеріального складу мікрофлори піхви визначається його ступінь чистоти. Згідно з цим виявляють 4 ступеня:

 1. Багато лактобактерій, лейкоцити в межах норми.
 2. Відзначається невелике підвищення лейкоцитів,кількості умовно-патогенних бактерій і дріжджовий флори. При цьому лактобактерії все одно переважають. На цій стадії, як правило, суб'єктивних відчуттів у вигляді рясних виділень, свербіння немає.

  мазок з піхви розшифровка

  Такий результат мазка на ступінь чистоти піхви найбільш поширений серед жінок без наявності захворювань статевих органів, які ведуть статеве життя.
 3. Значно зростає мікробна флора, кількість лактобактерій зменшується.
 4. Лактобактерії практично відсутні, лейкоцити на все поле зору.

Варто пам'ятати, що процес взяття мазка зпіхви краще проводити на початку менструального циклу. Перед цією процедурою не можна використовувати різні вагінальні свічки, креми, лубриканти. Напередодні всі гігієнічні заходи необхідно проводити без використання мила.