мазки в гінекології

Мазок є одним з основних методівлабораторного дослідження застосовуваного в гінекології. З його допомогою можна виявити різні захворювання гінекологічного характеру: молочниця, бактеріальний вагіноз, вагініт, пухлини шийки матки і т.д.

Як проводиться гінекологічний мазок?

Приготування мазка є нескладноюпроцедуру, при якій лікар виробляє зішкріб безпосередньо зі слизової внутрішніх статевих органів (шийки, піхви, шийного каналу матки) і потім проводиться дослідження під мікроскопом.

Види мазків в гінекології

Всього розрізняють 2 основних види мазків, які також застосовуються і в гінекології, - мікробіологічний та цитологічний.

Перший полягає в дослідженні мікроорганізмів, присутніх в мазку, а другий сприяє дослідженню тканин шийки матки, частина яких була взята при мазку.

Мазок на флору ємікроскопічне дослідження, метою якого є визначення характеру гінекологічної мікрофлори, що знаходиться в піхві, шеечном каналі, уретрі. Проводять його з метою діагностики, а також профілактики захворювань запального характеру, не рідше ніж раз на півроку.

Про що свідчить результат?

Гінекологічний мазок показує, що міститьсяв статевих шляхах жінки. У нормі мазок на флору містить клітини плоского епітелію, лейкоцити, грампозитивні палички і слиз. Залежно від того, в якій кількості вони містяться в мазку, визначають ступінь чистоти піхви.

Мазок на цитологію (ПАП-тест) - методдослідження, який використовують при діагностиці раку шийки матки. У ньому оцінюють розмір, форму, кількість клітин в мазку. Це сприяє ранньому виявленню онкологічних процесів. У разі виявлення в гінекологічному мазку клітин-онкоцити, проводять біопсію для точної постановки діагнозу.