мазок на ступінь чистоти розшифровка

Одним з видів лабораторної діагностики станурепродуктивної системи є мазок на ступінь чистоти, мікрофлору піхви. Даний аналіз дозволяє виявити наявність патогенних мікроорганізмів, їх концентрацію, вчасно призначати необхідне лікування. В результаті аналізу вказується ступінь, яка залежить від співвідношення представників здорової мікрофлори до патологічних мікроорганізмів. Розглянемо дослідження докладно, детально опишемо розшифровку мазка на ступінь чистоти у жінок.</ P> Як проводиться забір матеріалу?

Стерильним ватним тампоном, під час проведенняпрофілактичного огляду лікар бере мазки з шийки, піхви і уретри. Таким чином медикам вдається провести комплексну оцінку стану сечостатевої системи жінки.

Як здійснюють розшифровку аналізу мазка на ступінь чистоти піхви?

Варто відзначити, що подібним повинен займатися виключно лікар. Тільки він в силах провести комплексну оцінку результату.

Всього прийнято виділяти 4 ступеня:

  • перша - відзначається у здорових жінок. В мазку міститься більше 95% лактобактерій, лейкоцити поодинокі або зовсім відсутні, можлива наявність невеликої кількості епітеліальних клітин, середу кисла;
  • друга - характеризується появою в мазку в невеликій кількості умовно-патогенних мікроорганізмів, число лейкоцитів збільшується, середу кисла. Може розглядатися, як варіант норми;
  • третя ступінь, - сильне зростання патогенної мікрофлори, число лактобактерій падає, середа зміщується в лужний бік;
  • четверта - багато епітеліальних клітин, лейкоцитів, патогенних мікроорганізмів. Визначення типу збудника дозволяє призначити необхідний курс терапії.

Варто відзначити, що при вагітності числолактобактерій зменшується, а це спричиняє зниження природного захисту репродуктивної системи і загрожує розвитком статевих інфекцій. Саме тому аналіз ступеня чистоти є невід'ємною діагностичної процедурою в цей період.

Крім лактобактерій, в мазку допустимо одиничнеприсутність таких умовно-патогенних мікроорганізмів, як грибки кандида, гарднерели. При зниженні захисних сил організму, що не рідкість при стресах, емоційній напрузі, вагітності, відбувається їх активне зростання. В результаті розвиваються дисбиоз, молочниця, гарднерельоз.

Таким чином, для того, щоб провестирозшифровку гінекологічного мазка на ступінь чистоти, досить використовувати таблицю, де наочно зображені основні діагностичні показники та їх значення.

мазок на ступінь чистоти расшіфровка1