мазок на ступінь чистоти

Мазок на ступінь чистоти піхви відноситься дотим лабораторним методам дослідження, які допомагають визначити стан внутрішнього середовища статевої системи. При його проведенні лаборанти оцінюють співвідношення нормальної мікрофлори до умовно-патогенної і патогенної. Проводиться дослідження шляхом забору мазка з піхви. Погляньмо на цей метод детально і з'ясуємо, які норми у жінок встановлюють при проведенні мазка на ступінь чистоти, як їх розшифровують.</ P> Які корисні мікроорганізми міститись у піхві?

У нормі, в піхву присутні кориснібацили, звані паличками Додерляйна. Саме вони відповідальні за створення необхідного середовища в піхві, в процесі своєї життєдіяльності виробляють молочну кислоту. Створення кислого середовища сприяє створенню активного бар'єру на шляху у більшості патогенів, тому що такі умови перешкоджають їх розвитку і розмноження.

При зниженні концентрації паличок Додерляйна упіхву, відбувається її защелачивание, - зміщення рН в лужну сторону. Такі умови є сприятливими для розвитку патогенних мікробів, що призводить до розвитку захворювання, появи симптоматики. Жінка зазначає зміна характеру виділень, їх кольору, поява неприємного запаху.

Які ступеня чистоти піхви прийнято виділяти?

Зіставлення результатів мазка на ступінь чистоти піхви нормам, проводиться виключно лікарем. Тільки він може врахувати особливості поточної ситуації, виставити правильний діагноз.

За співвідношенням корисних мікробів до патогенних, прийнято виділяти наступні ступені чистоти:

  1. Перша ступінь, - фіксується, коли середовище знаходиться на рівні рН4,0-4,5. Більшість в мазку складають лактобактерії (палички Додерляйна). В одиничному кількості можуть фіксуватися епітеліальні клітини, лейкоцити. Такий результату розглядається, як варіант норми.
  2. Друга ступінь. В такому випадку рН встановлюється на рівні4,5-5,0. В поле зору мікроскопа виявляються грамнегативні бактерії в незначній кількості, які, по суті, є збудниками інфекцій. При 2 ступеня чистоти мазок може проводитися повторно. При підтвердженні призначається лікування.
  3. Третя ступінь. Рівень рН знаходиться в межах 5,0-7,0. При цьому в полі зору виявляється велика кількість патогенних бактерій, коків. З'являється симптоматика порушень. Як правило, при такому стані жінки відзначають наявність виділень, що змінюють забарвлення, консистенцію, обсяг. З'являється печіння, свербіж. 3 ступінь чистоти мазка значить, що потрібне проведення терапевтичних заходів.
  4. Четверта ступінь. Середовище піхви стає різко лужної. При цьому рН становить 7,0-7,5. В мазку присутня велика кількість патогенних мікробів, лейкоцитів, що прямим чином вказує на активні запальні процеси в репродуктивній системі. Як правило, 4 ступінь чистоти піхви при взятті мазка, виявляється у жінок, які запустили захворювання, або починаючих спроби неправильного, самостійного лікування.

Таким чином, як видно зі статті, ступіньчистоти піхви проводиться з метою точного визначення патогенного мікроорганізму, співвідношення його кількості до корисній мікрофлорі піхви. Даний метод дослідження допомагає на ранніх етапах ідентифікувати захворювання, до появи перших клінічних симптомів призначити відповідне лікування. Саме тому проводиться при виношуванні малюка, навіть на етапі планування вагітності або встановлення причин її відсутності.