вагінальні виділення

Характер, колір, запах і консистенція вагінальнихвиділень можуть багато що сказати про здоров'я жінки. Адже незвичайні виділення - майже завжди симптом негативних процесів, що протікають в організмі. Але для того, щоб зрозуміти, на які виділення варто звернути увагу, необхідно знати і норми. Адже під час циклічних процесів в організмі жінки відбуваються зміни, які супроводжуються виділенням деяких рідин і не завжди вони є патологією.

Які виділення вважаються нормальними у жінок?

Для початку, давайте визначимося, які виділенняне повинні вас турбувати. У стінках піхви і в шийці матки є особливі залози, що відповідають за утворення слизу. Разом зі слизом з організму жінки відторгаються омертвілі клітини епітелію і бактерії, які є частиною вагінальної мікрофлори. У нормі виділення з піхви повинні бути незначними і прозорими або трохи каламутними. Іноді звичайні виділення з піхви мають відтінок молочного кольору. Обсяг виділень в нормі становить близько 5 мг на добу. Густота і кількість виділень залежать від менструального циклу, але у здорової жінки виділення ніколи не будуть викликати свербіж і провокувати почервоніння органів. Нормальні жіночі виділення практично не мають запаху, іноді можна відчути легку «кислинку», обумовлену pH 4-4,5. Збільшення виділень з піхви не завжди сигналізують про хворобах, в нормі інтенсивні виділення можуть провокувати також:

  • овуляція;
  • стрес;
  • прийом гормональних контрацептивів;
  • вагітність і грудне вигодовування;
  • сексуальне збудження;
  • клімактеричні зміни.

Патологічні процеси зазвичай супроводжуються не тільки зміною інтенсивності виділень, але і зміною кольору, густоти і появою запаху.

Чому з'являються виділення при захворюваннях?

Найчастіше причиною незвичайних виділень єдисбаланс мікрофлори в піхві, який викликають умовно-патогенні мікроорганізми. В організмі здорової жінки мікроорганізми можуть жити довгий час, не викликаючи ніякого дискомфорту, але при зниженні імунітету ці бактерії можуть проявляти «агресію». Також виділення можуть з'явитися при попаданні в організм інфекції: уреаплазма, хламідії та ін. Таким чином, «нездорова» мікрофлора і інфекції в піхву породжують різні виділення.

Види незвичайних виділень

Білі або прозорі рідкі виділення, схожі наслиз з прожилками або без, часто бувають при ерозії або запаленні шийки матки. Якщо виділення мають кремоподібну або киселеподібну структуру в другій половині циклу, то вони, швидше за все, не мають відношення до ерозії і вважаються нормою.

Коричневі виділення з піхви перед або після місячних не повинні вас турбувати, але коричневі виділення в середині циклу можуть вказувати на запальний процес в піхві.

коричневі виділення з піхви

Червоні кров'яні виділення з піхви можутьтурбувати жінку за кілька днів до менструації або ж після статевого акту. Виділення після коїтусу можуть також вказувати на мікротріщини в піхву.

Нерясні жовті виділення у жінок можуть супроводжуватися неприємним запахом. Жовті або зеленуваті виділення завжди говорять про наявність запалення або бактеріальної інфекції в піхву.

Як позбутися від виділень? Перше, що необхідно зробити - нанести візит до гінеколога, для усунення причин виділень. При зникненні причини, зникнуть і всі симптоми: виділення, неприємний запах, болі.