післяопераційний період після видалення матки

Гістеректомія, або видалення матки - серйозневторгнення в жіночу репродуктивну систему, після якого організм стикається з необхідністю тривалого і складного відновлення. Даний вид втручання стоїть на другому місці за частотою поширення серед «жіночих» операцій.

Матка може віддалятися при наявності в нійзлоякісної пухлини, при ендометріозі, доброякісних пухлинах, при її випаданні. Операція допомагає жінці позбутися від болю, зміщення внутрішніх органів, проривних кровотеч.

Матку можуть видаляти абдомінальної, вагінальним методом і за допомогою лапароскопії.

Відновлювальний період після видалення матки

Тривалість періоду відновлення безпосередньо після проведення операції з видалення матки - 1-2 тижні. Це так званий ранній післяопераційний період.

У цей час основними завданнями є:

  • забезпечити пацієнтці в перші дні після оперативного втручання достатній рівень знеболювання -сильні болю після операції уповільнюють процес одужання;
  • забезпечити пацієнтці правильне харчування з підвищеним вмістом заліза;
  • регуляція роботи кишечника;
  • забезпечення регулярного та достатнього фізичногонавантаження: вже в перші дні після видалення матки пацієнтка повинна ходити, в іншому випадку підвищується небезпека виникнення тромбів у венах нижніх кінцівок і легких.

Крім знеболюючих препаратів безпосередньо після операції жінці за потребою можуть призначатися антибактеріальні препарати, а також загальнозміцнюючі засоби.

Кожен день спеціальними дезінфікуючими розчинами обробляються післяопераційні шви.

Крім того, в ранньому відновлювальному періодінеобхідно пам'ятати про небезпеку розвитку такого післяопераційного ускладнення, як внутрішнє або зовнішня кровотеча. Тому про будь-які зміни в своєму стані, виділених з піхви жінка повинна повідомити спостерігає її лікаря.

Реабілітаційний період після видалення матки

Період реабілітації після видалення матки займає набагато більше часу і триває до тих пір поки жінка з видаленою маткою не відновиться в повній мірі.

Пізній післяопераційний період починається через 1-2 тижні після операції.

Найважчою вважається реабілітація після порожнинної операції. Дужки з рубця, як правило, знімають через тиждень після виписки зі стаціонару.

Матку також можуть видаляти і вагінальним способом, але тільки, якщо у неї невеликі розміри і при відсутності онкології. Такий вид оперативного втручання може викликати різні ускладнення.

Найбільш надійний спосіб - лапароскопічне видалення, має мінімум наслідків і ускладнень.

Після видалення найважливішого жіночого органу необхідно строго дотримуватися дані лікарем рекомендації, які допоможуть жінці згладити проблеми при вступі в «нову» життя.

Видалення матки викликає різкий збій вгормональному фоні. Якщо не застосовувати ніякого лікування, то гормональні коливання можуть тривати протягом декількох років і доставляти жінці масу проблем. Тому для їх попередження лікар призначає пацієнтці з видаленою маткою гормональні засоби.

Велике значення у відновленні стану здоров'я жінки і

період відновлення після видалення матки

її повернення до нормального сексуального життямає позитивний психологічний настрой. Жінка повинна розуміти, що після видалення матки вона не перестає бути жінкою і після закінчення відновного періоду може повернутися до тієї ж життя, якої вона жила до операції.</ P>

Контролювати стан здоров'я необхідно наПротягом усього відновного періоду, щоб не допустити ускладнень, таких як кровотечі, тромбоутворення, інфекції. Жінка також повинна стежити за температурою тіла (невелике підвищення є варіантом норми), появою болючих відчуттів, нудоти.