виділення після видалення матки

Іноді трапляється так, що виникає необхідністьв видаленні матки. Зазвичай матку видаляють разом з яєчниками і матковими трубами. Як ускладнення, можуть виникнути кров'янисті виділення після видалення матки.

Кров'яні виділення після видалення матки -нормальне явище. Вони можуть тривати протягом місяця і навіть півтора місяців. Крім того, вони можуть виникати щомісяця, коли буде відновлена ​​функція яєчників.

Виділення після видалення матки - причини

Організм продовжує нормально функціонувати, зарахунок чого в організмі жінки щомісяця можуть проявлятися фізіологічні зміни. Коричневі виділення після видалення матки, якщо не були порушені яєчники і шийка матки, обумовлені тим, що відбувається природний фізіологічний процес - вироблення жіночих статевих гормонів і вплив їх на шийку матки.

Нефізіологіческіе виділення можуть бути пов'язані звиникненням серйозних ускладнень після операції, з запальним процесом, а також з порушенням цілісності шва, накладеного при видаленні матки на внутрішні структури.

Патологічні виділення після видалення матки

Приводами для занепокоєння може служити:

  1. Якщо виділення після видалення матки посилюються, необхідно терміново звернутися до лікаря. Він повинен буде провести обстеження, з'ясувати причину і поставити діагноз.
  2. Яскраво-червоні виділення повинні насторожити жінку в першу чергу. Особливо це важливо, якщо виділення мають багатий характер, тобто, якщо доводиться міняти прокладки частіше, ніж раз на годину-дві години.
  3. Наявність великих згустків - дуже серйозне ускладнення. Воно може свідчити про внутрішню кровотечу.
  4. Гнійні виділення після видалення матки, якщо вони супроводжуються вираженим неприємним запахом, - то, що має змусити жінку піти до лікаря негайно.