рак шийки матки наслідки

Будь-яке онкологічне захворювання єтрагедією для людини, і рак шийки матки - не виняток. Незважаючи на те, що в терапії даного захворювання в даний час досягнуто серйозного прогресу, медицина ще не має ідеального вирішення даної проблеми, яке б не призводило до серйозних для жінки наслідків.

Найчастіше жінок, які перенесли операцію з приводу раку шийки матки, хвилюють питання про те, якою буде їхня сексуальне життя після цього, чи можлива вагітність.

Ускладнення після оперативного лікування раку шийки матки

  1. При зараженні розташованих поруч з маткоюорганів у жінки можуть бути видалені не тільки шийка і тіло матки, але і піхву (або його частина), частина сечового міхура або кишечника. У цьому випадку про відновлення роботи статевої системи не йдеться. Найголовнішим є збереження життя жінки.
  2. При ураженні тільки репродуктивної системиситуація може ускладнюватися втратою матки, піхви, яєчників. Але в будь-якому випадку медики намагаються зберегти по можливості якомога більше репродуктивних органів.
  3. При другій стадії хвороби можуть ампутувати матку, але яєчники намагаються зберегти, щоб не відбулося порушення гормонального фону.
  4. Вдалим результатом хвороби вважається видалення тільки шийки. У цьому випадку жінка може повністю відновитися після операції.
  5. Секс після раку шийки матки можливий в тому випадку, якщо у жінки збережено піхву, або воно відновлено за допомогою інтимної пластики.
  6. Якщо у жінки збережена матка, то, пройшовши відновний курс, вона може навіть замислитися про вагітність і пологи.
  7. При віддаленій матці пологи природно вже неможливі, але при збереженні яєчників сексуальний потяг жінки і її статеве життя не постраждають. Секс після видалення матки фізіологічно можливий.

У будь-якому випадку жінка, що перенесла операцію взв'язку з раком шийки матки, не повинна втрачати оптимізму, адже можливість повернутися до повноцінного життя залежить тільки від неї самої, головне знайти в собі сили для цього.