жіночі статеві гормони в таблетках

Для корекції порушень гормонального фону ужінок, замісної терапії та при клімаксі можуть використовуватися таблетки, що містять жіночі статеві гормони. До основних жіночих статевих гормонів відносяться естрогени і гестагени (прогестерон), які виробляються яєчниками. Перш ніж призначати якийсь жіночий статевий гормон в таблетках для корекції менструального циклу, необхідно знати, в яку фазу циклу він працює і які функції виконує. Також таблетки, які містять жіночі гормони, використовуються як протизаплідні засоби. Але протизаплідні таблетки з жіночими гормонами можуть містити як естроген або прогестерон, так і обидва гормону (комбіновані протизаплідні засоби). Щоб правильно вибрати для лікування потрібний жіночий статевий гормон, треба знати їх функції в організмі.

Естроген і прогестерон - функції

Основні жіночі статеві гормони - естроген і прогестерон, не тільки виробляються в різні фази циклу, але і виконують різну роль в організмі. Функції гормонів:

  1. Естрогени виробляються яєчниками в першу фазуциклу і сприяють деструкції і подальшої проліферації ендометрія. Додатково естрогени впливають на появу вторинних статевих ознак, збільшують відкладення підшкірного жиру, нормалізують стан шкіри і слизових, обмін холестерину, збільшують щільність кісткової тканини.
  2. Прогестерон виробляється яєчниками з початкудругої фази і забезпечує овуляцію і імплантацію заплідненої яйцеклітини, підтримує збереження вагітності, не даючи матці скорочуватися і забезпечуючи її зростання, готує молочні залози до вироблення молока.

Жіночі гормони в таблетках - назви і функції

У таблетках випускають жіночі статеві гормони: естрогени, прогестерон і комбіновані препарати, що містять як естрогени, так і гестагени. Рідше використовують таблетки фітопрепаратів, що підвищують жіночі статеві гормони в організмі. Таблетки, що містять естрогени (найчастіше естрадіол) показані при замісної терапії після видалення яєчників і при ускладненнях клімаксу, при деяких формах раку молочної залози і для контрацепції. Протипоказані при пухлинах матки, схильності до тромбоутворення. Найчастіше, ці препарати приймають строго по нумерації в певні дні циклу, так як вони містять різну дозу гормонів для кожної з фаз. З найбільш відомих можна перерахувати такі назви естрогенів в таблетках, як Овестін, Регулон, Премарін, Рігевідон, Мінізістон.

Таблетки, що містять жіночі гормони гестагени(Прогестерон і його синтетичні аналоги) - Прогестерон, Дюфастон, Утрожестан. Вони показані при загрозі переривання вагітності в першому триместрі, передменструальний синдром, кістозно-фіброзною мастопатії, ендометріоз, порушення менструального циклу, для замісної терапії після видалення яєчників.

таблетки містять жіночі гормони

Протипоказані таблетки з прогестероном удругій половині вагітності, нирковій та печінковій недостатності, підвищенні артеріального тиску, цукровому діабеті, бронхіальній астмі, тромбозах і тромбофлебітах, епілепсії, мігрені, при лактації і позаматкової вагітності. </ P>

Таблетки, що містять як, естрогени, так ігестагени - комбіновані гормональні препарати, використовуються як для контрацепції, так і для гормональної регуляції порушень менструального циклу. Вони діляться на високо, низько і мікродозування (50; 30-35 і 15-20 мкг ЇЇ / добу), монофазні (однакові дози гормонів в усі фази циклу) і трифазні (різні дози гормонів в різні фази).