гормональні препарати для жінок

Гормональні препарати містять як жіночістатеві гормони, так і їх синтетичні аналоги, використовуються як для контрацепції, так і для замісної гормонотерапії або корекції гормональних порушень.

Жіночі гормони в лікарських препаратах

Жіночі гормональні препарати можуть містититільки естрогени або прогестерон і його аналоги, а також комбінацію обох гормонів. Найчастіше, препарати, що містять жіночі гормони, застосовуються для оральної контрацепції.

Препарати з жіночими гормонами для контрацепції

Препарати, що містять жіночі статеві гормони,які застосовуються для контрацепції, гальмують наступ овуляції і змінюють структуру слизу, роблячи її непроникною для сперматозоїдів. Для контрацепції застосовують препарати, що містять один статевий гормон, зазвичай прогестерон або його аналоги, у жінок старше 35 років (міні-пили).

У молодому віці частіше застосовують комбінованігормональні препарати, які містять естрогени і гестагени. Комбіновані гормональні препарати діляться на монофазні (містять однакову кількість естрогену і гестагенів у всіх фазах циклу), двофазні (два набори комбінацій доз гормонів для різних фаз циклу) і трифазні (три набору доз гормонів для різних фаз циклу).

За дозуванні вони діляться на високодозовані,низькодозовані і мікродозіроанние. Список назв оральних контрацептивів великий, але гормональні препарати для жінок призначає тільки лікар, то, що порекомендувала або приймає подруга, самостійно приймати не можна. Для екстреної профілактики теж можуть використовуватися препарати, що містять статеві гормони. Назви гормональних препаратів для жінок, які найчастіше застосовують для екстреної профілактики - Постинор, Ескапел, для планової - Рігевідон, Марвелон, логест, Регулон, Три-регол, Триквилар.

Препарати жіночих гормонів при клімаксі

Для замісної гормонотерапії при важкомупротіканні клімаксу найчастіше використовують прогестерон або синтетичні гестагени. Жіночі гормональні препарати, що містять естроген, при клімаксі застосовують рідко і зазвичай у вигляді фармацевтичних форм для місцевого застосування. Гестагенні препарати застосовуються в постійному режимі без перерви на менструацію. Рідко за показаннями застосовують мікродозірованние комбіновані гормноальние препарати, що містять і естрогени, і прогестерон.

Препарати, які замінять жіночі гормони

Якщо гормональні препарати протипоказані, тодля підвищення рівня жіночих гормонів застосовують фітопрепарати, подібні за дією з статевими гормонами. Якщо для підвищення рівня прогестерону в крові використовують багаті вітамінами дієти, але але замінити сам прогестерон не вийде, то фітоестрогени (рослинні гормони, які подібні з естрогенами жінки, але слабші за дією) містяться в багатьох травах і продуктах харчування. До них відносяться соя, квасоля, горох, боби, горіхи, червоний виноград, хміль, червона конюшина і люцерна.

жіночі гормони лікарські препарати

Протипоказання до призначення жіночих статевих гормонів

Гормональні препарати не призначають жінкам зважкими серцево-судинними захворюваннями, порушенням згортання крові (зі схильністю до тромбоутворення), важких захворюваннях печінки і жовчного міхура, мігрені, варикозному розширенні вен, ожирінні та цукровому діабеті, злоякісних пухлинах молочних залоз і жіночих статевих органів, при вагітності і годуванні грудьми, підвищеному рівні холестерину в крові. Не рекомендується застосовувати жіночі статеві гормони у жінок старше 35-40 років, у жінок, що палять.