гиперпролактинемия

гиперпролактинемия - це стан організму, при якому гіпофізомвиробляється надмірна кількість гормону пролактину. Які причини даної патології, як її лікувати і які можуть бути наслідки - розглянемо в даній статті.

Види захворювання:
 1. функціональна гіперпролактинемія - обумовлена ​​хронічним ендогенних стресом.
 2. ідіопатична гіперпролактинемія - перевищення рівня вироблення гормону з невстановлених причин.
 3. транзиторна гиперпролактинемия - є наслідком безпліддя.

Причини гіперпролактинемії у жінок

Головною причиною виникнення захворюваннявважається порушення роботи гіпоталамо-гіпофізарного комплексу. Будь-які зміни у функціонуванні даної системи викликають підвищене вироблення пролактину. Вони можуть бути спровоковані як фізичними ушкодженнями - пухлинами (мікроаденома гіпофіза, пролактінома, гліома), черепно-мозковими травмами, так і різного типу інфекціями (енцефаліт, менінгіт). Крім того, викликати гіперпролактинемію може прийом гормональних лікарських препаратів і оральних контрацептивів.

У випадках, коли причину виникнення захворювання не вдається встановити, визначальними факторами вважаються стрес, сильні емоційні і фізичні навантаження, недосипання.

ознаки гіперпролактинемії

 • порушення менструального циклу, аменорея, галакторея;
 • вторинне безпліддя, ендокринне безпліддя;
 • часті головні болі, схожі на напади мігрені;
 • запаморочення і нудота;
 • зниження лібідо;
 • депресивні стани;
 • дратівливість;
 • висипання на обличчі, локалізація: підборіддя, вилиці, щоки;
 • дисгормональная мастопатія.

лікування гіперпролактинемії

Терапія захворювання залежить від причин, що викликали даний стан.

Якщо визначальним фактором є пухлинагіпофіза або його фізичні ушкодження, то застосовується або хірургічне втручання (мікрохірургія), або радіотерапія з опроміненням доброякісних новоутворень.

У ситуаціях, коли гіпофіз, за ​​результатамимагнітно-резонансної томографії, ні піддається фізичним змінам, гіперпролактинемія передбачає консервативне лікування медикаментозними препаратами. Вони перешкоджають надмірному виробленню пролактину, нормалізують гормональний баланс і відновлюють здатність до зачаття і народження дітей.

Іноді гіперпролактинемія викликана недостатньою роботою надниркових залоз. При подібних діагнозах призначається замісна гормональна терапія з препаратами, що зупиняють протягом

гиперпролактинемия лікування

галактореи і підвищене вироблення пролактину.</ P>

наслідки гіперпролактинемії

Коли причиною захворювання визначена пухлинагіпофіза, можливі незначні порушення зору. Незважаючи на те, що новоутворення має вельми невеликі розміри, воно може здавлювати зоровий нерв.

Одним з найбільш поширених наслідківє безпліддя. Але в даному випадку це не вирок, можливість мати дітей можна відновити при успішному лікуванні гіперпролактинемії і відновленні нормального гормонального фону.

Як було зазначено, до симптомів даноїхвороби відноситься мастопатія. Гиперпролактинемия без відповідного лікування значно погіршує стан жінки, груди сильно збільшується в розмірах, набрякає, змінює форму і колір, з сосків можуть з'явитися виділення. Бажано почати терапію при перших ознаках мастопатії, так як це захворювання в деяких випадках провокує розвиток раку молочної залози.