Хто винайшов велосипед

«Не треба винаходити велосипед!» - напевно вам не раз доводилося чути цюфразу і навіть самим її вимовляти. Коли так кажуть, то зазвичай хочуть підкреслити всю простоту справи, коли будь-які відхилення лише ускладнюють, але ніяк не прискорюють його процес. Але, як не парадоксально, про винахід велосипеда ми знаємо дуже мало. Ось ви, наприклад, знаєте, в якому році винайшли велосипед? Скоріш за все ні. А хто винайшов перший велосипед? Теж не знаєте? Тоді наша стаття для вас!

Як говориться в одній відомій приказці,вчитися ніколи не пізно. Чи ж варто чогось не знати, соромно не хотіти пізнавати щось нове. Тому ми поговоримо про одночасно дуже простому і дуже складній будові - про велосипед.

Хто першим винайшов велосипед?

Поспішаємо відразу розвінчати один поширений міф. Велосипед винайшов НЕ Леонардо да Вінчі. Знаменитий малюнок, який нібито належить пензлю Леонардо, насправді таким не є.

Також не знайшла жодного підтвердження легенда про те, що велосипед був винайдений селянином Артамоновим, і що він до сих пір зберігається в одному з музеїв Нижнього Тагілу.

Насправді ж велосипед, в сучасному розумінні цього слова, був винайдений не відразу. Його вдосконалення пройшло як мінімум 3 етапи.

У 1817 році німецький професор барон Карл фонДрез винайшов щось на зразок самоката. Він складався з 2 коліс і був названий автором «Машиною для ходьби». А пізніше співвітчизники прозвали цей самокат дрезиною (в честь винахідника Дреза). У 1818 році барон Карл фон Дрез запатентував свій винахід. Коли про самокаті дізналися в Великобританії, його прозвали «денді-хорз». У 1839-1840 в маленькому містечку на півдні Шотландії коваль Кіркпатрік Макміллан удосконалив машину для ходьби, додавши до неї педалі і сідло. Велосипед Макміллана був дуже схожий на сучасний велосипед. Педалі потрібно було штовхати, вони в свою чергу обертали заднє колесо, а переднє можна було повертати за допомогою керма. З невідомих нам причин, винахід Киркпатріка Макміллана залишилося маловідомим, і незабаром про нього забули.

У 1862 році П'єр Лалман вирішив додати до «дендіхорз »педалі (П'єр нічого не знав про винахід Макміллана). І в 1863 році він здійснив свою задумку. Його виріб багато і вважають першим в світі велосипедом, а Лалмана відповідно творцем першого велосипеда.

питання «Хто винайшов перший велосипед?» незмінно породжує інший, не менш цікавий«Коли його винайшли?» Роком винаходу велосипеда можна вважати і 1817 року була винайдена «машина для ходьби», і 1840, і 1862 рік. Але існує ще одна дата, пов'язана з винаходом велосипеда - 1866, коли велосипед Лалмана був запатентований.

З тих пір велосипед удосконалювався з кожнимроком. Змінювалися матеріали, з яких виготовлений велосипед, сама конструкція, а також діаметри і співвідношення розмірів коліс. Однак істотно сучасний велосипед мало чим відрізняється від велосипеда Лалмана.

Де винайшли велосипед?

Якщо вважати, що перший велосипед винайшов П'єрЛалман, то батьківщиною велосипеда вважається Франція. Однак німці звикли вважати, що велосипед був винайдений у них на батьківщині. Почасти це теж є правдою, адже не будь винаходи барона Карла фон Дреза, не прийшло б в голову Лалману

Навіщо винаходити велосипед

його вдосконалити. </ P>

Але і про Шотландію не варто забувати. Прообраз велосипеда, сконструйований Кіркпатріком Макмилланом, по суті, мало чим відрізнявся від винаходу П'єра Лалмана.

«Навіщо винаходити велосипед?»

Такий вираз міцно увійшло в наш лексикон. Коли його вимовляють, то мають на увазі даремні праці над створенням чогось, вже давно всім відомого. Вирази подібного роду використовують у багатьох країнах. Але, що цікаво, згадка при цьому велосипеда характерно лише для пострадянських країн. І звідки у нас така любов до велосипедів?