активний відпочинок

У сучасному світі, повному руху і поспіху,багато людей вважають за краще активного відпочинку пасивний. Зрозуміло, що куди легше полежати на дивані перед телевізором, ніж зайнятися фізичною працею. Легше то воно легше, але корисніше? Активний відпочинок загартовує організм і дарує йому сили, а відпочиваючи пасивно, людина стає малоактивним і природно всі болячки вилазять назовні.

Активний відпочинок - що це?

Активний відпочинок - це вид відпочинку, при якомулюдина може скинути вантаж втоми, що накопичилася за допомогою фізичних вправ. Багато хто може сказати, що і без активного відпочинку втомлюються на роботі, і їм легше і приємніше провести час вдома, займаючись улюбленою справою. Вченими давно доведено, що при активному відпочинку людина відновлює свої сили в рази швидше і все системи починають працювати без перебою.

Активний відпочинок - плюси

Плюсів активного відпочинку величезна кількість,особливо важливо, що він корисний в будь-якому віці і кількість його видів радує своїм достатком. Активний відпочинок на природі є одним з найбільш корисних і приємних, і плюсів у нього набагато більше.

  1. Активний відпочинок і спорт, перш за все,сприяють викиду такого важливого для нашого організму гормону, - адреналіну. Він володіє сильним жироспалюючим властивістю, що дозволяє організму позбавитися від зайвої «ноші».
  2. Даний вид відпочинку допомагає збільшити людині свою фізичну активність і поліпшити форми. Звідси і відмінний настрій на весь робочий тиждень, і як приємний бонус - тонус м'язів і красиве тіло.
  3. Різноманітність. Видів відпочинку величезна кількість, і неважливо молоді ви або старі, завжди є можливість вибрати те, що до душі вам. Якщо ваша мета - отримати більшу дозу адреналіну - займіться екстремальними видами спорту.

активний відпочинок

Мінуси активного відпочинку

Головним, і, мабуть, єдиним мінусомнезаперечно є - небезпеки активного відпочинку. Займаючись фізичною активністю завжди є ризик отримати травму, особливо в активний зимовий відпочинок, проте якщо дотримуватися запобіжних заходів і не перестаратися - можна обійтися без плачевних наслідків, отримавши тільки гарний настрій і заряд енергією на довгий час.

Активний відпочинок - види

Якщо ви вирішили зайнятися активним відпочинком, то вамнеобхідно, перш за все, визначитися, що більше вас приваблює - природа, швидкість, вода або ж прогулянки на свіжому повітрі. У виборі цікавить виду спорту і відпочинку, для вас відкривається величезна кількість пропозицій, переглянути їх можна нижче.

Види активного відпочинку

Найпопулярніші види активного відпочинку:

1. серфінг. Даний вид підходить для енергійних молодих і літніх людей, які не бояться зустрітися з небезпекою лицем до лиця. Доза адреналіну і незабутні відчуття забезпечені.

де провести активний відпочинок

2. Полювання. Даний вид підходить для чоловіків, які втомилисявід повсякденної рутинної роботи і мрію побувати на природі. Що може бути приємніше запаху трави і очікування наближається дичини. Чому б вам не зробити це у вільний час?

активний зимовий відпочинок

3. Риболовля. Для багатьох, найприємніший вид відпочинку, адже такдобре сидіти на свіжому повітрі біля спокійно колихалися водички, і зануритися в свої думки. Сімейний активний відпочинок - рибалка, вважається він сімейним тому, що рибалити приємніше всією сім'єю.

активний відпочинок види

4. велотуризм. По праву є одним з доступних і популярних видів спорту. Чи багато треба - бажання і велосипед. І ось ви вже колесити по свіжому повітрю в приємній компанії друзів.

види активного відпочинку

туризм. Єднання з природою далеко від благ цивілізації -доступний для всіх відпочинок. Відчути себе «робінзонами», проводячи час в лісовій глушині на березі водойми, або де-небудь в горах допоможе відпочити і душею, і тілом, отримавши при цьому колосальний заряд позитивної енергії.

незвичайний активний відпоч

Ідеї ​​активного відпочинку

Ідей насправді безліч, і з кожнимднем їх стає все більше. Зберіть друзів і обговоріть, чим би ви хотіли зайнятися. Адже куди приємніше проводити час з користю в приємній компанії. Щоб вам було легше вибрати найцікавіше заняття, ми підготували список цікавих ідей для відпочинку.

Де провести активний відпочинок?

Одні з найпопулярніших напрямків у активному відпочинку:

1. Пейнтбол - весела командна гра з використанням маркерів (кульок з фарбою), якими потрібно позначити (застрелити) суперників. Це корисний, активний і запам'ятовується вид спорту.

активний відпочинок на природі

2. скалодром - вважається небезпечним видом відпочинку. Але якщо ви не боїтеся висоти і готові цікаво провести час - вперед до підкорення нових вершин.

який активний відпочинок вибрати

3. Стрибки з парашутом - дуже екстремальний вид спорту. Варто спробувати тим, хто втомився і шукає гострих відчуттів. Це яскравий і запам'ятовується на все життя вид відпочинку.

незвичайний активний відпочинок

дайвінг. Побачити красу підводного світу пропонують не тільки на океанах і морях. Річкова і озерна підводне середовище теж досить цікава і приваблива.

активний відпочинок що це

рафтинг. Для любителів екстриму відмінно підійде спускпо гірських річках на надувних човнах, однак, самостійно сплавлятися по бурхливим водам не рекомендується - є спеціальні фірми, що надають досвідчених інструкторів і організують безпечний відпочинок.

активний отдих3

Катання на квадроциклах. Це вид розваги підійде тим, хто досяг повноліття, при чому, наявність прав для їзди на цьому екстремальному виді транспорту не обов'язково.

активний отдих4

Поїздки на снігоходах. Зимова альтернатива квадроциклу - катання на снігоходах. Помилуватися зимовими красою можна як з інструктором, так і без, в залежності від наявності навичок і засобів.

сімейний активний відпочинок

Незвичайний активний відпочинок

Незвичайні види активного відпочинку спрямовані більшена людей, яким хочеться відчути смак життя і зрозуміти, навіщо вона їм взагалі потрібна. Багато шукають додаткові або кардинально нові джерела вражень та адреналіну, хтось віддає данину моді. Так чи інакше, але види активного відпочинку, запропоновані нижче, припадуть до смаку багатьом любителям всього незвичайного, цікавого і захоплюючого.

Аеродинамічна труба. Який активний відпочинок вибрати - спробуйтеполітати в аеродинамічній трубі. Цей вид відпочинку новий і найменш безпечний. Перед польотом ви пройдете навчання і вас забезпечать спеціальним екіпіруванням. Тим більше, на протязі всього сеансу польоту поруч будуть інструктори.

небезпеки активного відпочинку

спелеотуризм. Новий вид відпочинку для любителів гірській місцевостіполягає в дослідженні печер. Особливо привертають любителів активно відпочити печери з озерами, які не можуть зрівнятися ні з чим по своїй красі.

активний отдих5

сафарі. Такий вид прийнято вважати екзотичним, але внаших широтах існують місця для сафарі, які запропонують насолодитися життям диких звірів в їх природному середовищі існування. До слова, для цього не обов'язково полювати, як помилково вважають багато.

активний відпочинок2

Польоти на повітряній кулі. Це розвага хоча і дороге, але воно того варте. Побачити землю з висоти пташиного польоту мріють багато, але не у всіх на це вистачає сміливості.

активний відпочинок1