гри взимку на вулиці

Чи варто говорити про те, як люблять зиму діти - запухнастий сніг, за можливість пограти в сніжки, покататися з гірки ... да багато за що ще. Ігри на свіжому повітрі взимку корисні і дітям, і дорослим: це хороше фізичне навантаження, емоційна розрядка плюс загартовування. А чи пам'ятаємо ми, дорослі, який захоплюючій може бути зимова прогулянка з дитиною, і що для цього потрібно зробити?

Ми не будемо обговорювати тут, безумовно,цікаві, але недешеві розваги для всієї родини на кшталт катання на снігоходах, тюбінга в гірськолижних парках і т.д. Ми поговоримо про звичайні щоденної сімейної прогулянці у дворі вашого будинку або в найближчому сквері.

Ігри на прогулянці взимку

Головний критерій відповіді на питання «у що грати з дитиною взимку на вулиці?» - сам ваша дитина: його вік, стать, інтереси, здібності.

Для най менших

Зрозуміло, що ви не потягнете півторарічногокрихітку кататися з високої гірки. А ось зліпити для нього мініатюрного сніговика і дозволити малюкові самостійно приробити йому очі, носик, ручки - це якраз те, що потрібно. Спільна творчість з батьками викличе невимовний захват у маленького скульптора.

Якщо ви взяли з собою на прогулянку санки,прихопіть ще і плюшевого ведмедика або іншу іграшку. Навчилися впевнено ходити діти із задоволенням возять санки самі, а якщо вони при цьому не порожні, а з іграшковим «пасажиром» - це радісно подвійно. До речі, пасажир може бути не тільки іграшковим: якщо ваші санки досить міцні і ви гуляєте всією сім'єю, син з татом можуть покатати в санках і маму - малюкам зазвичай дуже подобається така розвага, а мама трохи відпочине.

Однорічному малюку вже можна купити лопатку дляснігу - це одна з найулюбленіших дитячих іграшок. Спочатку малюк буде просто встромляти лопатку в сніг, але дуже скоро з вашою допомогою навчиться правильно користуватися цим «знаряддям праці» і з задоволенням буде розчищати собі цілі стежки в снігу.

Для тих, хто постарше

З підросли дитиною ліплення сніговика можнаперетворити в справжній творчий процес. Наприклад, запропонуйте йому зробити сніговика схожим на тата, маму, сестру, бабусю або дідуся. Адже у кожного члена сім'ї є свої характерні зовнішні особливості, наприклад, у тата - вуса, а у бабусі - окуляри і кучері. Підготуйтеся будинку до ліплення такого «скульптурного портрета»: заздалегідь створіть «зачіску» або захопіть на вулицю клубок ниток, дощик від новорічної ялинки, гудзики, дріт і т.д.

Ліпити можна не тільки сніговиків. При наявності художніх здібностей ви можете влаштовувати конкурси снігових скульптур, створюючи цілі «зоопарки» з крокодилів, левів, бегемотів і т.д. Дівчаткам, мабуть, буде цікаво ліпити снігові «торти» і «тістечка»: їх можна прикрашати ягодами горобини і всім, що підкаже фантазія.

Дуже цікава розвага - видувати мильнібульбашки взимку на вулиці. На холоді мильна бульбашка швидко замерзає і перетворюється в надзвичайно красивий «кришталева куля». Експериментуйте з температурою повітря і складом мильного розчину (різні варіанти можна знайти в інтернеті) - можливо, вийде не відразу, але диво, яке ви покажете вашим дітям - того варто.

Рухливі ігри взимку

Окремо зупинимося на рухомих дитячих іграхвзимку - вони допоможуть зігрітися, розвинути витривалість і, що дуже важливо, виплеснути емоції. Ось лише кілька варіантів рухливих зимових ігор для вас і вашої дитини - всі вони не нові, але все-таки нагадаємо:

  1. Катання з гірки. Перед катанням упевніться в безпеціспоруди: стійка чи гірка, чи немає на ній стирчать деталей або крижаних наростів, які можуть стати причиною травми; чи немає перешкод внизу, в які можна врізатися. Якщо все в порядку, маленьку дитину можете прокатати на руках, а підросли дітки можуть з'їжджати самі.
  2. Сніжки. Чи не потребують коментарів. Головна умова - достатня вологість повітря і, власне, снігу, щоб «знаряддя» не розсипалися в руках і в польоті. Можна обстрілювати один одного або обрану мішень (її можна намалювати на стовбурі дерева або глухій стіні будинку). І, звичайно, стежте за безпекою для себе і оточуючих - тримайтеся подалі від вікон, автомобілів і випадкових перехожих.
  3. Снігова фортеця. Високоорганізована гра, що складається з двохетапів - власне споруда фортеці і обстріл. Для побудови фортеці захопіть з дому форму для «цегли» (це може бути, наприклад, прямокутний пластиковий контейнер) і

    гри на прогулянці взимку

    пляшку з водою (нею потрібно буде полити вашекріпосне спорудження для більшої міцності). Побудували? Втомилися і промочили рукавиці? Поміняйте їх на сухі і трохи відпочиньте. Або повертайтеся на наступний день, з новими силами. Розділіться на дві команди, підготуйте снежкі- «боєприпаси» і приступайте до обстрілу. Рум'яні щоки і емоційна розрядка вам і вашим дітям забезпечені.

Зима - чудовий час для цікавих прогулянок з дитиною. Включайте фантазію, будьте самі трохи дітьми і отримуйте задоволення від кожної пори року!