як навчитися кататися на ковзанах

Існує безліч видів цікавогопроведення часу взимку - наприклад, катання на ковзанах. На жаль, не всі з нас ще в ранньому дитинстві встали на ковзани і зараз можуть похвалитися чудовими навичками. На будь-якому ковзанці можна побачити кілька людей, які ледь утримуються на ногах. Щоб не опинитися в такій ситуації або хоча б знати, що в ній робити, потрібно заздалегідь підготуватися і дізнатися, як правильно кататися на ковзанах.

Як навчитися кататися на ковзанах: вибір спорядження

Якщо вас цікавить питання, як навчитися їздити на ковзанах, ймовірно, своїх ковзанів у вас ще немає, або ви тільки плануєте їх придбати. Отже, запам'ятайте важливі правила:

 1. Дівчатам найпростіше освоїтися на «фігурних» ковзанах - тих, що створені для фігурного катання. Існують ще хокейні, але це скоріше для хлопців.
 2. Необхідність трьох шарів грубезних шкарпеток - міф. Вам потрібні одні тепленькі носочки і ваш розмір ковзанів. Не беріть на 2 розміри більше - якщо ковзани бовтаються на ногах, ви не зможете на них стояти, можете стерти ноги і взагалі нічому не навчитеся.
 3. Одягайтеся на каток не надто тепло - в процесі катання вам буде жарко. Краще, якщо це будуть термоколготкі і короткий в'язане плаття, або теплі легінси і шерстяний светр. А поверх - синтепоновая курточка. Якщо каток критий, можна обійтися і без курточки. А ось рукавички або рукавиці краще взяти в будь-якому випадку, щоб не обвітрилася ніжна шкіра рук (та й падіння ви будете боятися не так сильно).
 4. У вашому одязі вам повинно бути зручно і не шкода падати. Пару-трійку раз впасти все-таки доведеться, але боятися цього не потрібно - ймовірно, у вас навіть синяка не залишиться.

Зібравшись таким чином і вибравши ковзани, можна приступати до вивчення техніки катання. Будьте готові до того, що перед тим, як навчитися добре кататися на ковзанах, вам треба буде пройти довгий шлях.

Як навчитися їздити на ковзанах?

Отже, ви на ковзанці. Для початку ретельно зашнуруйте ковзани: нехай краще буде трошки туго. Простіше пізніше трохи послабити шнурівку, ніж з виходу на лід отримати травму щиколотки. Якщо все готово, то вчимося кататися на ковзанах:

 1. Коли ви встаєте на лід, не стійте з рівними ногами - нехай вони будуть трохи зігнуті в колінах.
 2. Шкарпетки ніг направте всередину, поставивши ноги злегка клишоного. Це - ваша основна стійка. Так ви стоїте на внутрішніх ребрах леза ваших ковзанів.
 3. Чи не відштовхуйтесь зубцем в передній частині коника - ви можете впасти!
 4. Для того щоб їхати, розведіть шкарпетки ніг вбоку і відштовхніться однією ногою, випрямивши при цьому іншу ногу і перенісши на неї вагу тіла. В оповіданні звучить складно, а на ділі - це дуже простий рух.
 5. Питання про те, як навчитися гальмувати на ковзанах,є одним з найскладніших. У той час, коли ви перенесли вага тіла на одну ногу, другу потрібно ребром або п'ятою вивести вперед. Не намагайтеся гальмувати зубцями, ви можете впасти.
 6. Головне - регулярні тренування! До кінця години ви самі зможете відзначити свої успіхи. Головне, не бійтеся впасти!
 7. До питання про те, як швидко кататися на ковзанах, варто перейти трохи пізніше, коли ви вже

  як кататися на ковзанах задом

  освоїли гальмування і ковзання в повільному темпі. Втім, ви тоді і самі зрозумієте, що для того, щоб розвивати швидкість, потрібно виконувати ті ж самі рухи, але в прискореному темпі.
 8. Уже освоївши швидке катання і впевнено відчуваючисебе на ковзанці, можна приступити до питання про те, як кататися на ковзанах задом. Для цього робіть аналогічні звичайному катанню дії задом наперед. Не забувайте переносити вагу тіла з ноги на ногу - і все вийде!

Головне - це практика. Не здавайтеся перед невдачами, обов'язково вчіться кататися регулярно, хоча б пару разів на тиждень. У всіх прогрес йде різними темпами - але деякі примудряються всього за 3-5 занять вже прекрасно освоїтися на льоду.