як кататися на ковзанах

На сьогоднішній день одним з найпопулярнішихвидів спорту є катання на ковзанах. Це заняття позитивно впливає на здоров'я людини, допомагає підтримувати форму і є просто веселим і цікавим дозвіллям. Останнім часом все більше людей хочуть навчитися цьому виду спорту, тому спробуємо розібратися, як же кататися на ковзанах.

Як кататися на фігурних ковзанах?

Перш ніж приступити до занять, потрібно вибратиковзани. Не варто віддавати перевагу черевикам, які на кілька розмірів менше або більше, ковзани повинні ідеально сидіти на нозі, від цього безпосередньо залежить легкість рухів. Не забудьте гарненько зашнурувати взуття, інакше нога буде «бовтатися» і у вас не вийде правильно виконувати рухи, або ж ще гірше можете отримати травму.

Отже, для початку вам потрібно навчитися впевненостояти на ковзанах, не слід поспішати на каток, просто постійте якийсь час, «відчуйте» ковзани. Після того як зрозумієте, що тримайтеся досить впевнено, спробуйте зробити кілька кроків, по початку спираючись на бортик. Трохи потренувавшись, виходьте на лід, тільки не поспішайте і запам'ятайте головне правило: при катанні ноги повинні бути злегка зігнуті в колінах. Щоб ковзати по льоду, необхідно відштовхуватися внутрішнім ребром ноги (тієї, яка у вас є поштовхової), а другу ногу треба виставляти вперед. Під час катання намагайтеся переносити центр ваги з ноги на ногу. Все це справа практики, більше тренуйтеся і з кожним разом руху вам будуть давати все легше.

Як добре кататися на ковзанах?

Оволодівши азами катання на ковзанах, більшість людей бажають навчитися більш технічною їзді. Дуже часто новачки в цьому виді спорту хочуть дізнатися відповіді на питання:

  1. Як кататися на ковзанах задом? Це трохи складніше, ніж їзда вперед, хоча рухи відбуваються однакові, тільки в зворотному порядку. Назад потрібно рухатися послідовними поштовхами лівої і правої ноги, здійснюючи кроки по дузі.
  2. Як швидко кататися на ковзанах? Щоб розвинути швидкість на льоду, слід прикатанні нахиляти вперед корпус. Дуже важливо, щоб ноги були злегка зігнуті в колінах, а голова піднята, ви повинні дивитися прямо. Намагайтеся ковзати, а не бігати, робіть поштовх ногою плавно і легко, і не забувайте переносити центр ваги з ноги на ногу.
  3. Як кататися на ковзанах красиво? Якщо ви навчилися впевненій їзді на ковзанах,можна приступати до навчання елементів, які зроблять катання не просто швидким, але і красивим. Спочатку слід освоїти повороти, для цього, відштовхуючись правою ногою (якщо повертаєте наліво) збільшуйте частоту рухів і повертайте корпус у напрямку повороту. Щоб красиво кататися, не обов'язково виконувати найскладніші елементи, якими володіють професіонали, тим більше що

    як добре кататися на ковзанах

    на їх освоєння потрібно чимало часу. Можна навчитися більш простим, але красивим прийомам, наприклад, «ластівці». Щоб зробити цей елемент, потрібно набрати швидкість, перенести вагу на праву ногу, а ліву підняти і відвести назад, трохи розгорнувши мисок коника. Ноги повинні бути прямими, тіло злегка опустіть вперед і якомога більше прогните спину, руки необхідно розвести в сторони, це допоможе тримати рівновагу і зробить елемент більш красивим.

Ну, а якщо розбиратися в тому, як кататися наковзанах професійно, слід розуміти, що це робота не одного року. Професійні спортсмени навчаються цьому виду спорту з самого раннього віку, тому щоб досконало оволодіти мистецтвом їзди на ковзанах, займатися необхідно багато років.