фінська ходьба з палицями

Фінська ходьба з палицями з'явилася у Фінляндії,звідси і назва. Цим видом фітнесу можуть займатися людей, незалежно від статі, віку і фізичної підготовки. До того ж у цього напрямку немає протипоказань. Займатися можна на будь-якій місцевості і в будь-який час року. Тренування повинні проходити мінімум два рази на тиждень і триватимуть, починаючи з півгодини.

Чим корисна ходьба з палицями?

Незважаючи на легкість у виконанні цей вид фітнесу має ряд переваг:

 1. Під час тренування задіють практично 90% м'язів. Навантаження отримують м'язи верхньої і нижньої частини тіла.
 2. У порівнянні зі звичайною ходьбою, фінська спалює на 50% більше калорій.
 3. Завдяки використанню палиць знижується тиск на хребет і коліна.
 4. Під час тренування збільшується пульс, що сприятливо позначається на роботі легенів і серця. До того ж, знижується рівень поганого холестерину.
 5. Поліпшується рівновагу і координація рухів.

Техніка фінської ходьби з палицями

Особливість тренувань полягає в тому, щолюдина робить природні рухи, як при звичайній ходьбі, але тільки збільшується інтенсивність і ритмічність. Важливо врахувати, що обсяг розмаху рук безпосередньо залежить від розміру кроку. Техніка фінської ходьби наступна: роблячи крок лівою ногою, одночасно виведіть праву палицю вперед і відштовхніться нею від землі. Зробіть крок правою ногою, а відштовхніться лівою палицею.

Методика ходьби з палицями ґрунтується на таких положеннях:

 1. Палки в руках варто тримати впевнено, але без напруги.
 2. Рукою відводите палицю назад за тулуб, розпрямляючи лікоть. При цьому потрібно відкрити долоню і розгорнути верхню частину тіла за рукою.
 3. фінська ходьба з палицями техніка

 4. Корпус повинен триматися прямо та бути трохи нахиленим вперед.
 5. Палицю тримаєте під кутом в 45 градусів.
 6. Роблячи крок потрібно перекочуватися з п'яти на носок і відштовхуватися від землі великими пальцями.

Для занять потрібно мати спеціальні палиці,які набагато коротше лижних. Фінські палички для ходьби бувають двох видів: стандартні і телескопічні, з декількома сегментами. У всіх палиць є спеціальні ремінці, які схожі на рукавички без пальців. Внизу у них знаходиться гумовий наконечник, який важливий для занять на твердій поверхні. Є ще й спеціальний шип, що дає можливість тренуватися на льоду. Робляться палиці для фінської ходьби в основному з алюмінію вуглепластика і композитних матеріалів.