чим корисна скандинавська ходьба з палицями

Скандинавська ходьба зустрічається ще й підіншими назвами, такими як фінська, шведська і норвезька, але має на увазі один і той же вид ходьби. Цей вид спорту дуже вдалий симбіоз невимушеній прогулянки на свіжому повітрі і активного фізичного навантаження. Заняття проводити можна незалежно від пори року і місця проживання. До того ж щоб зайнятися таким видом спорту, не потрібно великих матеріальних затрат, для занять достатньо лише підібрати лижні палиці під свій зріст. Крім технічного зручності це дуже корисне заняття. Отже, чим корисна скандинавська ходьба з палицями - поговоримо далі.

Користь скандинавської ходьби для здоров'я

Говорячи про те, чим корисна скандинавська ходьба,варто відзначити, що даний вид ходьби дуже благотворно впливає на здоров'я і самопочуття людини. При систематичних тренуваннях з розміреним навантаженням зміцнюється серцевий м'яз і судинна система. За рахунок глибокого і рівномірного дихання добре розкриваються легені, що робить їх здоровішими і при цьому поліпшується робота всієї дихальної системи.

Під час одного тренування людина може пройтидосить значну дистанцію, під час якої підтримується постійна ЧСС, що дозволяє нормалізувати артеріальний тиск і знизити рівень поганого холестерину. Також динамічна ходьба входить в розряд аеробних навантажень і сприяє зменшенню підшкірного жиру. Під час такої ходьби працюють 90% м'язів тіла і більшість суглобів, що допомагає зміцнити весь скелет.

Ходьба зі скандинавськими палицями - ідеальнаальтернатива важкого виду спорту для людей з надмірною масою тіла, з хворобами опорно-рухового апарату і літніх людей. Адже в руках постійно знаходяться опорні палиці, які знижують ризик падіння і розподіляють навантаження.

користь скандинавської ходьби для здоров'я

Правила скандинавської ходьби та її користь

Щоб ходьба приносила користь, необхідно освоїтиїї техніку. Для початку можна спробувати йти звичайним кроком, при цьому нести палиці, тримаючи їх посередині, так вдасться зловити ритм. Потім опустити палиці і, роблячи крок з правої ноги, відштовхуватися лівою рукою, крокуючи лівою ногою, відштовхуватися правою рукою.

Коли стаєте на будь-яку ногу, це потрібноробити спочатку на п'яту потім, перекочуючись на всю стопу, перенести вагу на подушечку, а за тим на пальці. З пальців однієї ноги без зупинок потрібно відразу ступати на п'яту наступної ноги.