легка атлетика для дітей

Легка атлетика для дітей - найприроднішийвид спорту. Ледве навчившись ходити, малюк відразу прагне освоїти біг і різні види стрибків, і всі ці заняття допомагають не тільки виплеснути зайву енергію, але розвинути тіло. Для організму людини біг має загальнозміцнюючу властивістю, що сприяє гармонійному розвитку всього тіла цілком, а не якоїсь окремої його частини. Крім цього, загартовується витривалість, що є дуже важливим для будь-якої людини властивістю.

Дитяча легка атлетика: а чи не віддати дитину?

Заняття легкою атлетикою для дітей є дужекорисними і потрібними, проте важливо, щоб ваш малюк мав до них схильність. На щастя, цей вид спорту дозволяє самостійно, шляхом спостереження за дитиною, визначити, чи годиться ваш малюк для таких занять. Отже, придивіться до наявності наступних чинників:

  • дитина рухливий, любить бігати і стрибати;
  • дитина часто є заводієм дитячих ігор;
  • улюблене заняття маляти - брати участь в змаганнях з іншими хлопцями на силу і спритність;
  • ваш малюк прагне до лідерства і вміє стійко переносити невдачі;
  • дитина гармонійно розвинений і сильний фізично.

Якщо все це, або більшість з цих фактівмають місце бути, значить, ваш малюк цілком годиться до такого роду занять. Важливо розуміти, що фізична активність і гіперактивність - різні речі. Гіперактивної дитини віддавати в таку секцію не варто - це змучить і його самого, і його тренера. Таке явище відноситься скоріше до психічної сфері життя, і заняття легкою атлетикою не можуть вплинути на це позитивно.

Секція легкої атлетики для дітей

Якщо легка атлетика в школі зазвичай використовуєнайрізноманітніші області цього досить об'ємного поняття, то спеціалізовані спортивні школи з легкої атлетики припускають вибір конкретного напрямку. Їх існує кілька:

  • вправи в бігу;
  • стрибки: у висоту, в довжину, з жердиною, потрійний стрибок;
  • спортивна хода;
  • метання снарядів: диска, молота, списа, ядра;
  • багатоборства та естафети.

Зрозуміло, вибирати необхідно виключноспільно з вашою дитиною, керуючись його здібностями і інтересами. У зв'язку з тим, що легка атлетика знайома дитині по школі, має сенс дізнатися, що йому найбільше подобається, або поговорити з його вчителем фізкультури.

Варто розуміти, що важливу роль відіграє йогостатура і спадковість (часто вгадати, яким виросте маля, можна по статурі його батьків). Наприклад, будь-які стрибки (і в висоту, і в довжину) найкраще підходять довгоногим хлопцям. А ось найкращі бігуни - легкі, з тонкими кістками і низькорослі хлопці. Якщо ж дитина повненький, йому буде досить складно досягти успіхів в цьому виді спорту, проте заняття можуть допомогти вашому чаду контролювати вагу.

легка атлетика в школі

Якщо ваша дитина схильна до командних занять, можна віддати його в секцію естафетного бігу - саме тут провідна роль віддається узгодженості всієї команди.

До плюсів легкої атлетики, яку зазвичай люблятьдіти, можна віднести також і те, що цей вид спорту обходиться батькам дешевше інших. Все, що потрібно - якісний спортивний костюм і спеціальні легкоатлетичні кросівки, які знижують навантаження на суглоби і захищають малюка від ризику отримання травми. Не забувайте про те, що віддавати малюка в такі секції варто віком від 7-8 до 11 років - це ідеальний вік і для любительського, і для професійного початку.