фізичне виховання школярів

Розвиток цивілізації, разом з багатьма благамипринесло людству масу проблем. Однією з таких є тотальна гіпо і адинамія, значною мірою позначається на здоров'ї як дорослих, так і дітей. У зв'язку з цим істотно підвищується значення фізичного виховання школярів, що сприяє відновленню здоров'я і їх правильному розвитку.

Завдання фізичного виховання

Головними завданнями фізичного виховання школярів в усі часи були:

  • поліпшення здоров'я та імунітету;
  • загартовування;
  • гармонійний розвиток всіх систем організму.

Засоби фізичного виховання школярів

Найвідомішою формою організації фізичноговиховання школярів були і залишаються уроки фізичної культури. Але погодьтеся, виконати такі масштабні завдання навряд чи під силу пару годинах фізкультури на шкільних уроках. Недолік фізичних навантажень негативно впливає не тільки на фізичне, а й на психологічне здоров'я людини. Саме тому батьки і школа повинні об'єднатися з метою забезпечення повноцінного і правильного фізичного виховання молодших і старших школярів.

Дуже важливо правильно організувати фізичневиховання молодших школярів, адже звичка до здорового способу життя і спорту повинна формуватися з раннього дитинства. Цим пояснюється виняткова важливість домашніх занять спортом, зокрема, ранкової зарядки. Батьки часто недооцінюють важливість цього простого засобу, вважаючи зарядку малоефективною і навіть зайвої ( «Нехай дитина краще ще 15 хвилин поспить»). Це не правильно. Щоб дитина добре виспався, покладіть його спати на півгодини або годину раніше, але не нехтуйте зарядкою. Робіть її разом з дитиною протягом місяця, і ви на собі відчуєте її позитивний вплив.

завдання фізичного виховання школярів

До засобів фізичного виховання школярівслід також віднести активний сімейне дозвілля: плавання, лижні, велосипедні або піші прогулянки, спортивні походи всією сім'єю і т.д. батькам варто якомога частіше пропонувати дітям такого роду відпочинок, адже він не тільки зміцнює здоров'я, але і об'єднує сім'ю, покращує взаєморозуміння між усіма її членами.

Батьки також повинні пам'ятати, що особистий приклад- найдієвіший спосіб навчити дітей правильно поводитися. Будьте активними, живіть повним життям, цінуйте здоров'я і не забувайте, ваші діти обов'язково піде за вашому прикладом, незалежно від того, корисний він чи шкідливий.