шиповки для легкої атлетики

Легка атлетика - це сукупність видів спорту,які тренують витривалість і розвивають багато необхідні навички. До легкоатлетичним видам спорту відносять біг (причому біг на короткі і довгі дистанції є різними дисциплінами), різні види стрибків (у висоту, в довжину і т.д.), метання різних предметів (наприклад, списи), а також всілякі варіанти багатоборства, під час яких спортсмени змагаються не в одному, а відразу в декількох дисциплінах. Для того щоб займатися спортом було легко, зручно, а головне - безпечно, важливо підібрати хороші легкоатлетичні шиповки. Думка про те, що існує універсальна взуття, яка ідеально підходить для всіх видів легкої атлетики - помилково: насправді, для кожної дисципліни потрібні різні види шиповок.

Дитячі шиповки

Дитячий варіант взуття для легкої атлетики,який напевно стане в нагоді школяреві, який бере участь в змаганнях, також повинен бути підібраний виходячи з того, в якій дисципліні пробує свої сили дитина. Якщо ж поки спеціалізація не вибрана, краще купити прості, універсальні кросівки або шиповки для атлетики. Однак для серйозних занять і змагань в конкретному виді атлетики такий варіант навряд чи буде підходити ідеально. Саме тому в міру влаштування дитини з дисципліною варто придбати йому відповідні вузькоспеціалізовані шиповки.

Шиповки для легкої атлетики: загальні відомості

Шиповки для легкої атлетики повинні підбиратися з особливою ретельністю, адже їх функції є досить різнобічними:

  • шиповки повинні забезпечувати амортизацію, якщо тільки це не буде заважати розгону або інших елементів обраної дисципліни;
  • спортивне взуття покликана ретельно фіксувати стопу і охороняти суглоби від вивиху, а м'язи - від розтягування;
  • наявність шипів на підошві дозволяє більш ефективно організувати зчеплення підошви з підлогою або грунтом, що дозволяє ефективніше відштовхуватися або прискорюватися (якщо це потрібно).

Будь-яка модель шиповок для легкої атлетики повинна бути легкою, добре сидіти на нозі, і головне - бути настільки зручною, щоб не викликати ні найменшого відчуття дискомфорту.

Шиповки для стрибків в довжину

Шиповки для стрибків відрізняються від інших видівшиповок особливою будовою підошви. Перевернувши таке взуття, ви обов'язково побачите жорсткий, ребристий протектор, покликаний гарантувати м'яке приземлення, і посилені амортизатори в області п'яти, яка захищає від травм в закінченні стрибка. Важливо також і те, що шиповки повинні бути досить легкими і володіти гнучкою, пластичної підошвою.

Якщо говорити про саму шиповке - в таких кросівках вона буде не дуже жорсткою і швидше за все замінної.

Шиповки для стрибків у висоту

Стрибкові шиповки, які необхідні дляпідкорення висот, також мають свої специфічні особливості. Вони будуть дещо важче попереднього вигляду, проте в них також обов'язкова наявність посиленої п'яти і наявність ребристого протектора на ній - ці якості потрібні для правильного відштовхування. Крім цього, також будуть використовуватися

легкоатлетичні шиповки

змінні шипи, які забезпечують максимальне зчеплення з поверхнею. </ P>

Атлетик-взуття для потрійних стрибків

Шиповки для легкої атлетики, спеціалізованідля цього виду стрибків, потрібно вибирати дуже ретельно, оскільки навантаження на стопу в цьому випадку здійснюється сильніша, ніж в інших видах стрибкових дисциплін.

Тут жорстка, лита п'ята є просто необхідною умовою. Крім цього, кросівки такого виду позбавлені амортизаторів - вони можуть перешкодити якісному відштовхування на самому початку.