Багажник для велосипеда

Найчастіше, перед власником велосипеда встаєпитання вибору багажника, якщо такої не поставлявся в комплекті з цим транспортним засобом. Таке буває, коли купується спортивний шосейний велосипед або ж гірський байк, якому зайву вагу - перешкода.

Як вибрати багажник для велосипеда?

За своєю формою, а також за способом кріпленнявелосипедні багажники бувають різні. Перш ніж зробити покупку слід уважно вивчити свого залізного коня, щоб зрозуміти, який тип багажника підійде до конкретної моделі, а також чітко розуміти, з якою метою купується це навісне обладнання.

Матеріал для багажника

Найпопулярнішим матеріалом, з якоговиробляються багажник, серед велосипедистів вважається алюміній. Його перевага в легкості, що важливо як для швидкості велосипеда, так і для полегшення його загальної ваги. Коштувати така конструкція буде не дешево, але мета в даному випадку виправдовує засоби. Як правило, алюмінієвий багажник складається з товстих порожнистих трубок і виглядає вельми потужно й переконливо. А ось невиправдана трата грошей - це багажник з титанового сплаву. Так, він неймовірно легкий, але варто кругленьку суму, за яку можна придбати старий велосипед. Так що якщо у вас немає зайвих грошей, не варто і замислюватися над покупкою такого багажником.

Найдешевшим, а й найважчим єметалевий багажник. Запас міцності у нього практично необмежений, у разі, якщо це потужна конструкція з товстими стійками. А якщо перед вами щось, товщиною трохи товщі дроту - брати цей багажник не варто, так як він може погнутися навіть під невеликим вагою, а зварений шов не витримає навіть невеликий тряски з вантажем по бездоріжжю.

Передній багажник для велосипеда

Для транспортування невеликих і негабаритнихвантажів на короткі відстані використовується передній багажник для велосипеда. Кріпиться він, як правило, до дуги для ободних гальм і витримує вагу не більше 3-5кг. Більш потужний його родич - передній багажник, що кріпиться до рульової колонки. Така конструкція має великий запас потужності, і може транспортувати досить важкий вантаж.

Часто передній багажник з бічним захистом від попадання в колесо використовують велотуристи, розмістивши на ньому Велобаул, рівномірно звисає по обидві сторони переднього колеса.

Багажник для велосипеда 1

Задній багажник на велосипед

Дорожні чоловічі велосипеди часто бувають збагажником. Щоб зрозуміти, чи підійде він для перевезення важкого вантажу, слід придивитися до багажника уважніше. Чисто декоративна модель, яка не витримує більше 5-8 кг ваги, кріпиться на підсідельну трубку і може дуже сильно ускладнювати педалювання, так як вантаж на такому слабо закріпленому багажнику розгойдується з боку в бік. Такий тип плоского багажника підійде для вантажу не більше 5 кг.

Багажник для велосипеда 2

Більш солідний варіант - кріплення багажника навсе ту ж підсідельну трубу, але з нижньої фіксацією ексцентриком на вісь заднього колеса. Вибираючи такий багажник, слід враховувати наявність дискового гальма і його конфігурацію, так як не всім велосипедам підійде ця модель.

Багажник для велосипеда 3

Вибираючи велосипед з багажником для дитини, аточніше для кріплення на нього дитячого велокресла слід дуже прискіпливо поставитися до міцності і якості аксесуара, адже безпека малюка понад усе.

Кріпитися такий багажник може шляхом нарізногоз'єднання в спеціальний отвір у верхній частині пір'я рами і в районі осі заднього колеса в аналогічні отвори або на ексцентрик. Щоб уникнути непередбаченої ситуації міцність загвинчування кріплення слід перевіряти регулярно, а ще краще скористатися контргайкой для більшої надійності.

Багажник для велосипеда 4

На швидкісній велосипед з багажником багатопоглядають косо, так як будь-який навісне обладнання ускладнює швидкість пересування і гонщикам на шосе він ні до чого. А ось велосипедистам, долають великі відстані, але яким швидкість не менш важлива, ніж іншим, без багажника не обійтися.

Багажник для велосипеда 5

Для туризму слід вибирати потужні багажники, деякі моделі яких, витримують до 30-40кг із захистом коліс, щоб вага вантажу можна було розмістити рівномірно - по боках від колеса.

Багажник для велосипеда 6