види легкої атлетики

Всі види легкої атлетики є найбільшприродним спортом для людини. З малих років ми вчимося ходити і бігати, кидати м'яч - і легка атлетика являє собою всі ці знайомі з дитинства варіанти, але тільки в кілька ускладненому вигляді. Ймовірно, саме завдяки своїй органічності легка атлетика так добре впливає на здоров'я. До того ж, це один з найбільш древніх видів спорту, відомий людству ще з 776 року до нашої ери.

Легка атлетика: види спорту

Види атлетики досить різні: сюди входить і спортивна ходьба, і різні види бігу, в тому числі кроси і спринти, а також багатоборства, технічні види, такі як стрибки і метання:

 • біг (його види ми розглянемо нижче більш детально);
 • стрибки: у висоту, в довжину, з жердиною, потрійний стрибок;
 • спортивна хода;
 • метання снарядів: списи, диска, молота, ядра;
 • багатоборства.

З усього цього розмаїття найбільшоюпопулярності серед любителів досягли саме бігові види спорту - це безкоштовний і приємний спосіб підтримувати красу і здоров'я свого тіла. Та й особливого спорядження не потрібно - тільки хороші кросівки для бігу та спортивний костюм. Повірте, в порівнянні з іншими видами спорту це дуже невеликі витрати!

З стрибками з легкої атлетики всіх нас знайомлятьще у школі. Зазвичай після занять тим учням, які відрізняються особливими успіхами в цій області, пропонують відвідувати секцію для подальшого розвитку здібностей, звідки прямий шлях на міські, обласні змагання і далі до світових чемпіонатів.

Окремо в легкій атлетиці варто багатоборстві -це вид змагань, в якому спортсмени змагаються не в одній дисципліні, а в різних, завдяки чому вдається виявити найбільш багатосторонньо розвиненого атлета. Дивно, але жінки, які займаються багатоборством і відмінно володіють бігом на будь-яку дистанцію і стрибками в довжину або висоту, здатні перемогти в змаганнях навіть вузьких спеціалісток конкретно взятих окремих видів.

Легка атлетика: біг

Бігові види легкої атлетики досить різноманітні, одні вимагають витривалості, інші - вміння швидко розвивати швидкість. Вони включають в себе найрізноманітніші варіації:

 • спринт (стандартні дистанції - 100 м, 200 м і 400 м);
 • бар'єрний біг (100 м, 400 м);
 • біг на середні дистанції (зазвичай до середніх дистанцій прирівнюють відстань від 800 до 3000 м, сюди ж відноситься біг з перешкодами на 3000 м);
 • біг на довгі дистанції (стандартно їх дві - 5000 м і 10 000 м);
 • крос (біг по пересіченій місцевості);
 • марафон (біг уздовж траси на дуже тривалі відстані);
 • естафета (самий командний вид біговій легкої атлетики, що включає наступні варіанти: 4 × 100 м, 4 × 200 м, 4 × 400 м, 4 × 800 м або 4 × 1500 м).

Легкою атлетикою можна займатися як напрофесійному рівні, так і на аматорському. У США багато жителів як міст, так і дрібних населених пунктів регулярно здійснюють пробіжки на середні дистанції

стрибки легка атлетика

для підтримки тіла в формі. До того ж, такі заняття прекрасно зміцнюють серцево-судинну систему і легені, сприяють витривалості і тонусу м'язів. Більш того, саме біг є головним ворогом жирових відкладень на животі.</ P>

До того ж, як нескладно помітити, види бігу влегкої атлетики аж ніяк не передбачають виключно поодинокі заняття: естафета вимагає від команди особливої ​​злагодженості, а значить, розвиває командний дух і вміння працювати в колективі.

До речі, дітей віддавати в секції легкої атлетикиможна вже з 7-8 років. У цьому віці організм вже готовий до навантажень такого роду, і до того ж, якщо виявиться, що у дитини є здібності, надалі він зможе займатися спортом професійно.