королева спорту

А ви знаєте, який вид спорту визнаний королевоюспорту і чому? Для того щоб відповісти на це питання, потрібно звернутися до історії спорту - по крайней мере, тій, яка була задокументована. Адже існують і такі види спортивних занять, які втрачають своєї актуальності ось вже більше 2000 років.

Королева спорту - легка атлетика

Саме легкої атлетики було присвоєно такий утішнийстатус. Відомо, що ще в далекій давнині такі заняття використовувалися з метою поліпшити фізичну підготовку воїнів. Ви напевно перестанете шукати відповіді на запитання про те, чому легка атлетика - королева спорту, якщо будете знати, що цей він входив в програму найперших Олімпійських ігор, які проводилися в Стародавній Греції в 776 році до нової ери. Це найприродніший, природний вид спорту, який просто створений для загального зміцнення організму.

Легка атлетика як вид спорту: сучасна історія

У нашої ери легка атлетика також єнезмінним "учасником" всіляких змагань. Ще в 18-19 століттях були зафіксовані значущі рекорди в різних сферах цього виду спорту. Офіційно вважається, що початок сучасним змагань з бігу поклали в 1837 році в різних навчальних закладах Англії. Пізніше до них додався і біг на короткі дистанції, метання ядра, стрибки в довжину, біг з перешкодами, спортивна ходьба і багато іншого.

У 1865 р в столиці Англії був заснований Лондонський атлетичний клуб, завдяки якому легка атлетика ставала все популярнішим і популярнішим. Цей ефект був закріплений появою Аматорської атлетичної асоціації, яка об'єднала всі дрібні організації цієї країни.

Далі легка атлетика, королева спорту, прийшла ів США. Атлетичний клуб там був організований в 1868 році в Нью-Йорку. Після цього «мода» на легку атлетику прийшла і в багато інших країн, де також почали формуватися різні організації і клуби. З 1896 року, коли були відроджені Олімпійські ігри, легка атлетика отримала широке поширення - адже, згадуючи найперші Олімпіади, організатори відвели їй в новій версії змагань провідну роль.

У Росії легка атлетика почала поширюватисяз 1888 року, коли в околицях Петербурга з'явився перший спортивний гурток з бігу. З тих пір легка атлетика вже не забувалася і завжди була присутня в списках дисциплін престижних спортивних змагань.

Королева спорту сьогодні

Традиційно легка атлетика включає в себе біг, ходьбу, стрибки і метання, які поділяються на такі дисципліни:

  • бігові види;
  • спортивна хода;
  • технічні види (стрибки і метання);
  • багатоборства;
  • пробіги (біг по шосе);
  • кроси (біг по пересіченій місцевості).

В результаті змагань вибирається переможець, яким може бути як атлет, так і команда, яка показала найкращий результат

королева спорту легка атлетика

в фінальному забігу або в фінальних спробахтехнічних дисциплін. Першість в бігових дисциплінах проводиться в кілька етапів - кваліфікація, ¼ фіналу, ½ фіналу. В ході цього відбувається відбір спортсменів та команд, які братимуть участь у фінальних змаганнях.</ P>

До речі, почати займатися легкою атлетикоюспортсмени та спортсменки можуть з самого ніжного віку - 5-6 років. Чим раніше дитина почала займатися цим видом спорту, тим більша ймовірність того, що він доб'ється в ньому успіху.

Це, мабуть, наймасовіший вид спорту - сьогодніпопулярна легка атлетика і серед дівчат, і серед хлопців. Міжнародна асоціація легкоатлетичних федерацій, що працює з 1912 року, об'єднує понад 200 національних федерацій.