штовхання ядра жінки

Легка атлетика відома людству з часівантичності: вона входила в список змагань найперших відомих людству Олімпійських ігор, до складу якої входило вельми обмежена кількість видів спорту, актуальних для того часу. Однією з дисциплін є штовхання ядра і в цьому змагаються між собою і жінки, і чоловіки.

Легка атлетика: штовхання ядра

Змагання з метання на дальність - це і єштовхання ядра. Ядром в даному випадку називають особливий спортивний снаряд, який використовується для кидка штовхає рухом руки. Ця дисципліна внесена в список технічних видів легкоатлетичної програми і відноситься до метань.

На перший погляд, в метанні ядра немає нічогоскладного, проте, це не так. Такий вид спорту вимагає від атлета сили і координації рухів. Олімпійською дисципліною штовхання ядра стала для чоловіків дуже давно - з 1896 року, а ось в жіночі змагання було включено тільки з 1948 року. Сьогодні метання входять до складу легкоатлетичного багатоборства.

Штовхання ядра: правила

У змаганнях зі штовхання ядра є і своїсуворі правила. Кидок виконується в секторі розміром 35 °, вершина його розташовується в центрі кола діаметром 2,135 метра. Довжину кидка вимірюють як відстань від зовнішньої окружності цього кола до точки падіння ядра.

Встановлено і вага снаряда: штовхання ядра жінки роблять з кулею вагою в 4 кг, а чоловіки - 7, 257 кг (це рівно 16 фунтів). При цьому ядро ​​має бути гладким.

Нормативи в штовханні ядра дещо відрізняються для різних країн. Наприклад, показники для Росії можна побачити в спеціальній таблиці.

штовхання ядра нормативи

Спортсмен, який займається штовханням ядра, маєправо на 6 спроб. Коли учасників більш восьми, після перших трьох спроб відбирається 8 осіб, які продовжують змагання, і наступні три спроби розподіляють між ними місця. Спортсмен, який посів становище в колі, повинен прийняти особливу позу, при якій ядро ​​зафіксовано у шиї або підборіддя. Кисть руки ні в якому разі не повинна опускатися нижче цієї лінії в ході метання. Крім того, снаряд не можна відводити назад за лінію плечей.

Крім цього, є й особливі правила: так, наприклад, штовхати ядро ​​можна тільки однією рукою, на якій не повинно бути рукавичок або бинта. У разі, якщо у атлета на долоні рана, яка повинна побут фіксована бинтом, він повинен пред'явити руку судді, який і винесе рішення про допуск атлета до змагання.