види спортивної гімнастики

Гімнастика є прекрасним видом спорту,щоб не тільки поліпшити своє фізичне здоров'я, а й емоційний стан. Основні види гімнастики: спортивна, оздоровча та прикладна. Нас сьогодні цікавить перший напрямок, по якому проходять змагання.

види гімнастики

Спортивна гімнастика - система вправ,яка вимагають певної підготовки і фізичної сили, оскільки в них входять досить складні елементи. Вона є одним з найбільш древніх видів спорту. До переліку програм олімпійських ігор гімнастика увійшла в 1896 році. На сьогоднішній день цей вид спорту користується великою популярністю. До спортивних видів відносять: акробатичну, художню, спортивну та командну гімнастику.

Розглянемо кожен вид спорту спортивної гімнастики:

  1. акробатична. Має на увазі виконання певних вправ, які ґрунтуються на збереженні рівноваги і виконанні обертань. Загалом, є 3 групи вправ: стрибки, вправи в парі і групі.
  2. Художня. Спортсмени виконують різні вправи підмузику. Допускається використання таких предметів: стрічки, м'ячі, обручі та ін. Цей вид гімнастики розвиває відмінну гнучкість, координацію, а також покращує стан всіх м'язів.
  3. спортивна. Спортсмени змагаються на певнихснарядах, а також у вільних вправах та опорних стрибках. Види снарядів спортивної гімнастики: вільні вправи, кінь, кільця, опорний стрибок, бруси, перекладина і колоду.
  4. командна. Змагання проводяться серед жінок, чоловіків, а також в змішаних командах, в яких може перебувати від 6-ти до 12-ти чоловік. Батьківщиною цього напрямку є Скандинавія.

Змагання проводяться за певними правилами,а також існує багато вимог від суддів, яким обов'язково потрібно слідувати. Вони стосуються як правильного виконання вправ, так і зовнішнього вигляду спортсмена.