чим корисні яйця

Яйця - улюблений продукт величезної кількості людей. У їжу вживають яйця багатьох птахів, але найпопулярнішими все-таки залишаються курячі та перепелині варіанти. Інформація про холестерин і сальмонельозі змушує багатьох задуматися, чим же корисні яйця і, може від них все-таки краще відмовитися? Вчені провели величезну кількість експериментів, які дозволили довести, що плюсів у цьому продукті харчування набагато більше, ніж мінусів.

Чим корисно куряче яйце?

У цьому продукті харчування містяться всіпоживні і корисні речовини, які необхідні для нормального розвитку і для функціонування організму. Наприклад, є в курячих яйцях фосфор, який покращує стан кісток і волосся і бере активну участь в синтезі білка. Селен - природний антиоксидант, який сприяє знищенню вільних радикалів. Крім цього, білок, що міститься в курячому яйці, добре засвоюється організмом. Корисні властивості яєць широко використовуються в косметичних цілях. На його основі готують різноманітні маски, які допомагають омолодити і зволожити шкіру.

Найбільше побоювання викликає вміст холестерину в курячих яйцях, але унікальність полягає в тому, що речовини, які в них є, допомагають знищувати жири і «поганий» холестерин.

Чим корисно перепелине яйце?

Цей продукт харчування з кожним днем ​​стає все популярнішим. Дієтологи і лікарі стверджують, що найкорисніші яйця саме перепела, оскільки:

 1. У них є вітамін Д, який знижує ризик розвитку рахіту.
 2. У порівнянні з курячими яйцями в цьому продукті міститься в 5 разів більше фосфору і заліза.
 3. Рівень холестерину в яйцях перепела нижче курячих.
 4. Білок, який є в цьому продукті, має здатність пригнічувати алергічні реакції в організмі.
 5. Рекомендується вживати перепелині

  яйце корисні властивості

  яйця людям з гіпертонією, туберкульозом, діабетом, а також при недокрів'ї та астмі.
 6. Цей продукт допомагає нормалізувати перебіг обмінних процесів в організмі і поліпшити кровообіг.
 7. В період лікування гастриту і виразки рекомендується вживати перепелині яйця.

Багато людей п'ють сирі перепелині яйця, так яквони впевнені, що в цьому продукті харчування не може бути сальмонели, але ця інформація невірна. Тому не рекомендується давати сирі яйця перепела дітям, а також купувати їх у неперевірених продавців. Крім цього, не варто зловживати цим продуктом, оскільки калорійність перепелиних яєць більше, ніж курячих.