користь винограду

Соковитий і солодкий виноград для багатьох справжні ласощі, не гірше звичайного солодкого десерту. Удвічі приємно, що такі смачні ягоди виявляються ще й корисними.

Вітаміни в кожній ягоді

Користь винограду для організму обумовлена ​​наявністю в ньому широкого спектру вітамінів, мінералів та інших корисних речовин.

  1. У ягодах виявлені кілька вітамінів групи В,які життєво необхідні людині. Вони беруть безпосередню участь в більшості обмінних реакцій, тому їх дефіцит призводить до уповільнення метаболізму. Так що побічно вживання винограду допомагає нормалізувати обміну речовин.
  2. Аскорбінова кислота, що міститься у винограді, захищає наші клітини від ушкодження вільними радикалами. Інакше кажучи, виноград допоможе зберегти молодість.
  3. Користь винограду також полягає в наявностірізних кислот, які допомагають засвоювати білки. Тому соковиті ягоди особливо корисні для тих, у кого знижена кислотність шлунка. До речі в зв'язку з цим виноград слід обмежити тим, у кого має місце виразкова хвороба або гастрит з підвищеною кислотністю.
  4. Мінеральні солі в складі винограду також виявляються дуже корисними.
Коли є, а коли відмовитися?

Незважаючи на всю свою користь виноград не такнешкідливий, як може здатися. Своїм солодким смаком він зобов'язаний простих вуглеводів, від яких, як відомо, шанси видужати дуже високі. Саме тому калорійність ягід вважається досить високою, і дієтологи не рекомендують вживати виноград при дієті. До речі, з цієї ж причини він протипоказаний людям з цукровим діабетом. Прості вуглеводи провокують стрибок інсуліну, це запускає процес накопичення жирових відкладень і призводить до появи почуття голоду.

Втім, якщо ви стежите за фігурою і дужелюбите поласувати солодкими ягодами, періодично ви можете дозволити собі виноград при схудненні, але краще їсти його вранці, додаючи до фруктових салатів, або днем ​​в якості легкого перекусу.