жіночі гормони естрогени в продуктах

Естроген - гормон, що утворюється в жіночомуорганізмі протягом усього дорослого життя. Саме цей гормон відповідає за жіночність, м'якість, округлість форм. Недолік естрогену може негативно позначитися на жіночому здоров'ї. Наслідки можуть бути самими неприємними: нездатність жінки завагітніти, неусвоєння кальцію організмом і як наслідок - остеопороз, рак молочної залози.

Природні джерела естрогену

На щастя, можна допомогти жіночому організму,що виробляє цей гормон в недостатній кількості. На допомогу нам приходить сама природа. Часто навіть не замислюючись, ми вживаємо продукти, що містять близькі за складом жіночим гормони.

Велика кількість естрогенів міститься в молоці. Естрогени є і в інших продуктах тваринного походження. Варто зазначити, що кількість жіночих гормонів в продуктах безпосередньо залежить від свіжості останніх.

Ще один вид гормонів, що отримується нами з їжею - так звані фітоестрогени, гормони, що містяться в продуктах рослинного походження. Найбільше їх в сої, горосі, квасолі, насінні і горіхах.

Але найбільша кількість естрогенів міститьсяв хмелі, який є основою для виробництва пива. Але пиво, як не крути, напій алкогольний, тому рясне споживання пива навряд чи зможе принести користь жіночому організму.

користь естрогенів

Однак не варто думати, що вирішити проблеми здоров'я можна просто збільшивши споживання продуктів, що містять близькі жіночому гормони естрогени.

Справа в тому, що за певних умов цігормони можуть лише скоротити дефіцит естрогену, що виробляється жіночим організмом. Однак повністю його замінити не можуть. Продукти, що містять гормон естроген, можуть лише стати помічниками для вашого здоров'я.