користь і шкода курячих яєць

Курячі яйця давно стали традиційним сніданкомв багатьох країнах. Їх легко готувати, можна подавати з різними добавками, а головне - вони дуже корисні, оскільки в них міститься велика кількість вітамінів і мінералів. Розглянемо користь і шкоду курячих яєць.

Користь яєць на сніданок

Звичка їсти яйця на сніданок дозволяє вашомуорганізму з самого ранку отримувати масу корисних компонентів - вітаміни А, В1, В2, В5, В6, В9, В12, Е, Н, РР і D, а також йод, цинк, калій, кальцій, фтор і залізо.

До того ж, в яйцях багато білка, завдяки чому вони ефективно насичують і дозволяють не згадувати про їжу досить довгий час. Це відмінний варіант для тих, у кого немає часу на перекушування.

Користь свіжих яєць

Свіжі яйця краще приготованих зберігають в собівсі поживні речовини, через що їх можна вважати дуже поживним продуктом. Важливо здобувати їх у хорошого постачальника, щоб не отримати зараження інфекціями.

Користь сирих яєць для шлунка

Сире яйце - незамінний помічник для тих, хтостраждає від хвороб шлунка. Воно огортає його стінки зсередини, захищаючи їх від дратівної дії їжі, завдяки чому можна знизити або прибрати больовий синдром. Втім, для тих, хто страждає панкреатитом, від сирих яєць краще відмовитися.

Шкода курячих яєць

Сирі курячі яйця можуть бути досить небезпечні - не рідкісні випадки зараження сальмонельозом. Перед тим, як зважитися з'їсти такий продукт, варто переконатися, що ви придбали його у надійного виробника.

Курячі яйця містять багато жирів і томузанадто захоплюватися їх вживанням все ж не варто. Поширений міф про те, що в яйцях багато холестерину - однак варто пам'ятати про те, що це корисний холестерин, а зовсім не той, від якого забиваються судини. Шкідливий холестерин міститься в маргарині і дешевих маслах, тому з цієї позиції яйця корисні.