енергетична цінність яйця

Багато людей люблять починати день з курячих яєць втому чи іншому вигляді, проте дівчата, які сидять на дієті або стежать за фігурою, часто задаються питанням, чи співставна енергетична цінність яйця з користю, яку вона приносить для організму.

Енергетична цінність курячого яйця

Дієтологи всього світу вважають курячі яйця кращимпочатком дня, так як вони займають друге місце після молочних продуктів: з огляду для організму і калорійності. У них міститься все необхідне для організму: білки, жири, мінеральні солі, вітаміни і багато іншого. Поживна цінність яєць така: 10 г жирів, 1,2 г вуглеводів і 12,5 г білка, калорійність курячого яйця - 149 ккал. Енергетична цінність вареного яйця трохи вище - 155 ккал. Для того щоб отримати максимум користі найкраще варити яйце круто. Менш краща для вживання яєчня, так як вона смажиться на олії, а, отже, більш калорійна.

Для тих, хто активно займається спортом,рекомендують вживати в їжу виключно білок. Він повністю складається з необхідних для будови м'язів речовин і протеїнів, крім того, в ньому зовсім немає вуглеводів і жирів. Енергетична цінність яєчного білка в чистому вигляді всього 44 ккал. Безперечно, в ньому не так багато корисних речовин, проте для того, щоб урізноманітнити раціон, яєчний білок відмінно підходить. З нього можна робити омлет з овочами або яєчню з сиром, при цьому варто додавати мінімум масла.

Також варто згадати про такому набираєпопулярність продукті, як перепелине яйце. Його калорійність вище, ніж курячого і становить 168 ккал. Незважаючи на настільки маленькі розміри, навіть одне з'їдене перепелине яйце в день може заповнити всі необхідні корисні речовини в організмі людини. До того ж, яйця перепела менш схильні до сальмонельозу, ніж курячі.