харчова цінність яйця

Яйця - один з найдавніших джереллегкодоступного білка не тільки для людини, але і для його далеких предків. Всі види яєць придатні в їжу людям. Крім курячих, різними народами в національній кулінарії використовуються яйця:

 • перепелині;
 • страусині;
 • гусячі;
 • качині;
 • голубині;
 • яйця рептилій.

Широке ж поширення курячих яєць у всьомусвіті обумовлено поєднанням 2 факторів - легкістю отримання (адже кури несуться щодня, протягом, практично, всього року) і їх високими смаковими і поживними якостями.

Харчова цінність курячих яєць

Висока поживна цінність яєць взагалі, ікурячих зокрема, обумовлена ​​великою кількістю повноцінного тваринного протеїну - тобто такого білка, який містить всі необхідні людині амінокислоти, в 100 г курячого яйця його 12,5 м Крім білків в яйцях курки міститься також 12 г жирів і 0,5 г вуглеводів.

Крім того особливу харчову цінність курячого яйця забезпечують вітаміни і мінерали, що містяться в ньому. Адже в цьому продукті представлені такі найважливіші жиророзчинні вітаміни як:

 • вітамін A - в одному яйці міститься майжеполовина добової норми цього найважливішого речовини, необхідного для гострого зору, а також нормального розвитку в дитячому віці (не дарма ж його називають вітаміном росту);
 • вітамін Е - природний антиоксидант, перешкоджає старінню, правда, його в яйці трохи - всього якихось 5% від добової потреби.

Набагато більш широко представлені в курячих яйцях водорозчинні вітаміни:

 • вітаміни групи В - присутні майже в повномускладі, особливо виділяється вітамін В2 або рибофлавін, відповідальний за здоров'я і красу шкіри - його в 1 курячому яйці міститься близько 30% від добової потреби;
 • багато в яйці і такого вітаміноподібні речовини як холін, який покращує розумові здібності і пам'ять, в одному яйці його міститься середня добова норма;
 • багато в яйці і біотину, більш того це речовина, що відповідає за здоров'я і красу волосся, вперше було виділено як раз з жовтка курячого яйця.

Крім цього в курячих яйцях міститься великакількість лецитину, необхідного для здоров'я печінки і судин, а багатий мінеральний склад цього продукту, в поєднанні з легкістю його засвоєння роблять яйця незамінним компонентом як лікувального, так і просто здорового харчування. Особливо це відноситися до вареному яйцю, харчова цінність якого залежить від часу його приготування: найкориснішими з точки зору засвоюваності білка, і збереження біологічно активних речовин є яйця всмятку - в них збережена велика частина корисних сполук.

харчова цінність перепелиних яєць

Харчова цінність перепелиних яєць

Цілющі властивості перепелиних яєць відомі вбагатьох країнах. Зокрема, в Японії їх використовували в складі реабілітаційної дієти у дітей, що вижили після ядерних ударів. Взагалі цей продукт рекомендований до дитячого та дієтичного харчування, і не дивлячись на те, що в перепелиних яйцях менше білка, ніж в курячих, харчова цінність яйця перепілки в цілому вище, ніж у інших його аналогів. У них міститься значно більше вітамінів А, В1 і В2, а також магнію калію і фосфору, ніж в курячих. До того ж, вони набагато рідше винні у виникненні алергічних реакцій.