риба дорадо корисні властивості

Дорадо (можливе написання дорада, іншіназви - золотистий спар або Аурат) - смачна морська риба з ніжною плоттю із загону окунеподібних, мешкає переважно в Середземному морі і в східних водах Атлантичного океану. Довжина тіла може досягати 70 см, вага - 17 кг. В останні два десятиліття невеликі зграї дорадо, а також поодинокі особини регулярно помічають біля берегів Криму. Дорадо - об'єкт риболовецького промислу і розведення з найдавніших часів. У народів Середземномор'я дорадо - один з найбільш популярних видів риб. До продажу пропонуються особини вагою від 300 г до 600 г (рідше вагою до 1 кг). Дорадо можна готувати будь-якими способами: запікати, варити, смажити, маринувати, в'ялити, і ін.

Що містить риба дорадо?

Ця риба багата цінними мікроелементами(З'єднання калію, кальцію, фосфору та ін.), Вітаміном А (а також вітамінами групи В і РР) і поліненасиченими жирними кислотами. За вмістом йоду дорадо випереджає скумбрію.

Користь і шкода дорадо

Корисні властивості риби дорадо для організму людини незаперечні.

Різноманітні страви з дорадо легко засвоюються,а тому широко використовуються в лікувальному і дієтичному харчуванні. Знову ж правильним чином приготована дорадо (запечена, варена, маринована, малосольная) - чудовий продукт харчування, особливо для вагітних, дітей та людей похилого віку. Регулярне включення в їжу страв з дорадо оптимізує роботу щитовидної залози, серцево-судинної та нервової систем, підвищує поглинання тканинами кисню, стимулює жировий обмін, перешкоджає розвитку онкологічних захворювань, інфарктів і інсультів.

Вважається, що користь від вживання риби дорадо полягає ще й в тому, що при її регулярному вживанні значно знижується ймовірність виникнення і розвитку атеросклерозу, діабету.

Риба дорадо як продукт чудово підходить тим, хто хоче стройнеть, але при цьому бажає продовжувати харчуватися смачною і ситної їжею.