бородинський хліб склад

Бородинський хліб є продуктом, який увсіх країнах колишнього СРСР користується стабільним попитом. Його незабутній аромат і смак роблять цей вид хліба вибором №1 багатьох людей. При цьому мало хто замислюється про склад бородинского хліба. Ті, кому цікаво, з чого роблять бородинський хліб і як відбувається його приготування, дізнаються про це з даної статті.

До складу бородинского хліба за Держстандартом (з розрахункуна 100 кілограм борошна) входить борошно двох видів, а саме 80 кг житнього шпалерного і 15 кг пшеничного 2 сорту, 6 кг цукру, 4 кг патоки, 5 кг червоного житнього солоду, 0,2 кг крохмалю, 0,1 кг пресованих дріжджів, 0,05 л рослинного масла і 0,5 кг коріандру. При такому наборі продуктів калорійність 100 г продукту становить 207 кКал. Найбільше в Бородінському хлібі вуглеводів - 40,7 г, жирів - 1,3 г і білків - 6,8 м

Що стосується технології приготуваннябородинского хліба, то тісто для нього може готуватися на рідкому або густий заквасці в чотири (закваска, заварка, опара, тісто) або ж три (закваска, заварка, тісто) етапу. Найчастіше використовується саме густа закваска. Перевагою її є те, що вона швидко накопичує високу кислотність, при цьому не дає розвиватися іншим мікроорганізмам. А на ароматі і якості хліба це позначається позитивно.

Користь бородинского хліба

Вміщені в Бородінському хлібі висівки посилюютьперистальтику кишечника, а кмин або коріандр сприяє виведенню сечової кислоти з організму. Це робить даний вид хліба особливо корисним людям, які страждають від гіпертонії, подагрою і запорами.

Шкода бородинского хліба

Імовірність того, що бородинський хліб завдастьшкоди організму, мізерно мала. Однак, щоб не випробовувати долю слід уникнути його вживання людям з такими захворюваннями, як целіакія, ентероколіт і цукровий діабет, в разі підвищеної кислотності шлункового соку.