калорійність курячої грудки

Курячі грудки можна назвати найціннішою частиною курячої тушки. Вона має багатий корисний склад, завдяки чому високо цінується і рекомендується для вживання всім групам людей.

Хоча деякі прихильники вегетаріанськогохарчування стверджують, що наш організм не потребує м'ясі і що необхідний білок можна отримати з рослинної їжі, чимало досліджень свідчать про протилежне. Рослинні білки мають склад, відмінний від тваринного білка. Тому рослинна їжа не є повноцінним замінником продуктів тваринного походження. Хорошим варіантом для тих, хто хоче правильно харчуватися і вживати поменше жирної їжі, є куряча грудка.

Скільки ккал в курячої грудях?

Калорійність курячої грудки є відносноневисокою і дорівнює близько 113 ккал на 100 г сирого продукту. Якщо брати за основу, рекомендовану для дієт добову калорійність, то порція курячої грудки складе всього лише 5,6% загального обсягу калорій. Така калорійність поряд з корисним складом привертає увагу багатьох дієтологів. Погляд на дієтичне харчування останнім часом істотно змінився, і куряча грудка стала частим гостем дієтичних столів. Її вживання в розумних дозах під час дієт допомагає уникнути білкового голодування і наситити організм важливими вітамінами і мінеральними речовинами.

Велика частина калорій в курячої грудях знаходяться в складі білків. Білки несуть близько 84% всієї калорійності.

Калорійність вареної курячої грудки

Завдяки низькій калорійності, мінімальноговмісту жирів і корисного складу куряча грудка відноситься до групи дієтичних продуктів. Однак в процесі термообробки калорійність курячого м'яса збільшується. Крім цього для поліпшення смакових якостей до курячого білого м'яса додають приправи та інші інгредієнти, які значно підвищують його калорійність.

Якщо куряче м'ясо буде використовуватися в якостідієтичного, тоді найкращим способом приготування буде його відварювання. Варена грудка добре поєднується з овочами і має калорійність близько 137 одиниць.

Калорійність запеченої курячої грудки

Запікання курячої грудки допомагає зберегти всікорисні речовини, якими вона багата. Найкраще запікати м'ясо у фользі, тоді не знадобиться додавати додаткові жири. Якщо до страви не будуть додаватися ніякі приправи, то калорійність грудки залишиться колишньою - 113 ккал. Однак найчастіше при запіканні додаються приправи, сіль, часник, масло та інші компоненти. Додаткові інгредієнти збільшують калорійність готового продукту до 150 ккал.

Автори деяких рецептів радять замочувати грудку перед запіканням на пару годин в розсолі. В такому випадку збільшення калорійності буде залежати від виду і концентрації розсолу.

Калорійність копченої курячої грудки

Копчена грудка високої якості не повинна містити будь-які компоненти крім солі. Додавання приправ може бути знаком, що сировина була не свіжим.

варена куряча грудка калорійність

Застосування рідкого диму створює смак копчення, проте не дозволяє отримати якісний продукт.</ P>

Високоякісна куряча грудка в копченому вигляді є умовно дієтичним продуктом, тому що містить близько 184 ккал на 100 г продукту.

Калорійність тушкованою курячої грудки

Для приготування тушкованою курячої грудкивикористовується вода, овочі і приправи. Так як калорійність додаткових компонентів набагато нижче калорійності курячого м'яса, на виході виходить страва зі зниженою калорійністю. 100 г тушкованої курячої грудки містить близько 93 ккал. При цьому ніякі додаткові жири не додаються. Шматочки курячої грудки необхідно гасити в невеликій кількості води.