Фрукт лічі корисні властивості

Фрукт лічі, незважаючи на широке достатоксучасних магазинів, все ще вважається досить екзотичним гостем на наших прилавках. Цей тропічний плід повсюдно поширений у всій Азії, в країнах Північної Африки, в останні кілька десятиліть його почали культивувати в Європі, зокрема в південних областях Франції. Батьківщиною цього фрукта є Китай, тому лічі часто називають китайською сливою.

Лічі цінується за прекрасні смакові якості,широко застосовується в кулінарії для приготування самих різних блюд - салатів, соусів, кондитерських виробів. З м'якоті плодів роблять, вино, сік, а також консервують.

Користь фрукта лічі

М'якоть плодів, прихованих колючою шкіркою,являє собою біле або кремове желе. Вона володіє унікальним освіжаючим кисло-солодким смаком і чудовим ароматом. Фрукт лічі крім прекрасного смаку має ряд корисних властивостей, які обумовлені його біохімічним складом.

До складу лічі входить чистісінька вода, яка длятропічних широт є особливою цінністю. Крім того, в цьому фрукті цілий джерело вітамінів і мінералів, здатних значно поповнити баланс організму, зміцнити імунітет і відновити сили.

  1. Вітаміни в лічі представлені високим вмістом аскорбінової кислоти - більше 70 мг в 100 г м'якоті, групою B (B1, B2, B6, B9), ніацин (PP), Филлохинон (K), холін і вітаміном E.
  2. Мінеральний склад включає цілий комплекс мікро-і макроелементів - калій 170 мг, фосфор 30 мг, магній 10 мг, кальцій 5 мг, мідь 148 мкг, в менших дозах міститься селен, марганець, залізо, фтор, цинк, натрій, йод.

Харчові волокна лічі сприяють очищенню кишечника і покращують його перистальтику. Дієтологи рекомендують вживати цей фрукт людям, які мають проблеми з травленням, страждають

Користь фрукта лічі

захворюваннями дихання, занепадом сил і ендокриннимипорушеннями. Для всіх, хто хоче схуднути, цей плід є дуже цінним дієтичним продуктом, так як він сприяє прискоренню обміну речовин, виводить шлаки і регулює гормональний баланс.</ P>

При калорійності всього 66 ккал лічі задовольняєнашу потребу в багатьох вітамінах і мінералах, очищає і стимулює роботу шлунково-кишкового тракту, надаючи комплексний вплив на всі системи організму. Цей фрукт практично не має протипоказань, їм не варто зловживати при схильності до харчових алергій і з обережністю пробувати в перший раз.