Склад курячого яйця

Курячі яйця - один з найцінніших для людинипродуктів. До складу курячого яйця входять необхідні для функціонування організму білки і жири, а також різні активні біологічні компоненти - вітаміни, мікро- і макроелементи.

Хімічний склад курячого яйця

У хімічному складі курячого яйця містяться:

  • вода - 74%;
  • білки - 12,5%;
  • жири - 12%
  • вуглеводи - 0,5%;
  • мінеральні елементи і вітаміни - 1%.

Склад білка курячого яйця відрізняється від складужовтка, тим, що в ньому відсутні жирів і вищий вміст води. А жовток, на відміну від білка, містить дуже мало амінокислот. Енергетична цінність курячого яйця - 47 ккал (157 ккал на 100 г). Значна частка калорійності яйця (75%) належить жовтка.

Значну харчову цінність курячого яйцязабезпечують білки. Амінокислоти в курячих яйцях містяться в оптимальних пропорціях, завдяки чому вони засвоюються організмом практично на 100%. З цієї причини худнуть люди і нарощують мускулатуру спортсмени часто вживають тільки білки яєць.

Жовток курячого яйця на третину складається з жирів,значна частина яких є найважливішими ненасиченими жирними кислотами. Спори про шкоду і користь яєчного жовтка серед дієтологів волає холестерин. Однак в одному яйці його не так вже й багато - менше денної норми. Більш того - жовтковий холестерин «знешкоджується» іншим компонентом яйця - лецитином.

Користь яєць збільшує відмінний спектр вітамінів(А, Е, РР, D, Н, К і групи В), а також мінеральний склад, до якого входять кальцій, фосфор, магній, калій, натрій, сірка, залізо та інші, потрібні для здоров'я елементи.

Говорячи про склад курячого яйця не можна забути і про його шкаралупі. Основний компонент шкаралупи - кальцій, проте в її склад входять і близько 30 інших корисних мінеральних елементів.

Яйце куряче харчова цінність

Лікарі рекомендують включати в раціон змішану з лимонним соком подрібнену шкаралупу курячого яйця для поповнення нестачі кальцію.</ P> Шкода курячих яєць

Через вміст в яйці протеїну овомукоід цейпродукт є високоалергенним. Овомукоід викликає збої у виробництві ферментів підшлунковою залозою, що призводить до неповного засвоєння продуктів і загострення алергічних симптомів. Обмежити вміст в раціоні яєць слід при гіпертонії, захворюваннях печінки, нирок і жовчного міхура, хворобах шкіри. Крім цього, яйця можуть стати і джерелом хвороботворних бактерій. Однією з найбільш патогенних є сальмонельоз. Для захисту від цього мікроорганізму лікарі рекомендують варити яйця не менше 8 хвилин після закипання.